Тема № 284: ПРАВОВІ ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ / Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?


Додати повідомлення
lukki
Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?
Додано: 9 грудня 2011 р. 20:47
З нами з:
Повідомлень: 24
Silver Poster

Добрий день, серед членів нашого правління виникла дискусія: Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів? Де тут закінчується зона відповідальності ОСББ/ЖБК? Дякую.

 
osbb35
Re: Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?
Додано: 10 грудня 2011 р. 20:29
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Мережі водопостачання та водовідведення багатоквартирних будинків

Мережі водопостачання та водовідведення обслуговуються підприємствами «Водоканал», ОСББ та мешканцями будинків.

  • Підприємство "Водоканал" експлуатує та обслуговує вуличні мережі, водопровідний ввід з колодязем та запірною арматурою, які знаходяться на його балансі. Відповідно до п. 11.1.1. «Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України» (далі – Правила), які затверджені Наказом Держжитлокомунгоспу України від 05.07.95 за № 30, межею внутрішньої системи водопроводу є зовнішня поверхня стіни будівлі. Відповідно до п. 11.1.3. «Правил», межею внутрішньої системи каналізації є обріз труби випуску в першому від будівлі каналізаційному колодязі.
  • ОСББ безпосередньо (через свої статутні органи) або на договірних засадах зі спеціалізованою юридичною (фізичною) особою обслуговує технічне обладнання багатоквартирного будинку - інженерні комунікації та технічні пристрої, які необхідні для забезпечення санітарно-гігієнічних умов та безпечної експлуатації квартир - загальні будинкові мережі водопостачання та водовідведення, які є спільним майном мешканців будинку.
  • Мешканці будинку обслуговують внутрішньо квартирні мережі. Демаркаційна лінія (лінія розділу) між загально будинковими та внутрішньо квартирними мережами водопостачання проходить на ввідному вентилі, який встановлений у квартирі. Демаркаційна лінія між загально будинковими та внутрішньо квартирними мережами водовідведення проходить на зливному отворі раковини (умивальника, ванни тощо).

 

Беручи до уваги викладене, правлінню ОСББ необхідно визначитися - чі є дворовий каналізаційний колодязь у складі мережі, яка є спільним майном мешканців будинку.

 

 
vladimir
Re: Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?
Додано: 12 грудня 2011 р. 9:23
З нами з:
Повідомлень: 555
Gold Poster

Додам до того що вже сказано, якщо у вас є технічний паспорт на житловий комплекс, то там є характеристики внутрішньо будинкових мереж, при передачі яких підписується протокол із відповідними службами про точку розподілу експлуатаційної відповідальності та балансового розмежування. На практиці, якщо у вас заб'ється дворова каналізація вам без технічної допомоги (авто з водяною пушкою) не обійтися, тому будете замовляти у водоканалі і платити за послуги. 

 
nashzahist
Re: Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?
Додано: 12 січня 2012 р. 18:45
З нами з:
Повідомлень: 62
Gold Poster
Шановні мої друзі!
Радий привітати всіх з новим 2012 роком, побажати сил, здоров’я у боротьбі з беззаконням монополістів, влади у сфері ЖКГ.
Щодо питання "Чи повинні мешканці ОСББ/ЖБК сплачувати за очищення дворових каналізаційних колодязів?", то тут скажу, що питання спірне і в кожному випадку потрібно дивитися на багато факторів чи є договір у ОСББ з постачальником послуг водопостачання та водовідведення, чи є це вашим майном, тощо.
Моя думка (погляд) і все направлена боротьба по цьому питанню однозначна НІ НЕПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ, я не буду розписувати багато статей з законодавства України, бо нема сенсу, оскільки трудно юридично не освідченній людині використати те ще вона має, як показує практика інколи взагалі всі ці знання лише шкодять.
Одне скажу що для вас майже буде доступним рішення про затвердження тарифу на водопостачання та водовідведення (хоча наврядччі хтось захоче з комунальників, міської ради це давати), оскільки вам потрібна не свернуті данні а калькуляція тарифу. Також візьміть в міської ради рішення яким були передані на баланс мережі міста (хтось за них відповідає)?
Так як кожен з нас (якщо окремі договори) сплачує окремо водопостачальнику за дві послуги:
1) постачання води; 2) водовідведення тієї води, що ви споживаєте - "каналізація" в народі.
Тому питання якщо Іванов сплатив вже за те водопостачання та водовідведення, а воно внаслідок зносу постійно застряє, то що йому більше нараховують? Чи інший хто взагалі не споживає воду та не скидає стоки (ОСББ) повинен платити? Чи не виникає питання за що, за яку послугу останній повинен платити.???
Так на практиці водопостачальники змушують начебто сплачувати (неофіційно), але це є їх злим жартом...
На останок скажу багато кажуть систему важко подолати, ні не важко і вона не складна, а справа в тому що ми самі цього не бажаємо!!! Кожен хоче заробити коштів для себе і боїться втратити владу, контроль, заробітну плату, тощо... Нема прихильників створити дійсно гарну асоціацію ОСББ/ЖБК по захисту, допомозі один одному, а мені одному важко...хоча маю як фахівець з питань ЖКГ багато проектів по її розвитку. Ця асоціація була б не балачки і не колекторська контора по стягненню боргів, а більш приділяла увагу, як внесення змін/запровадження нових законів для поліпшення роботи ОСББ/ЖБК, займалася вирішенням питання з тими ж постачальниками послуг (вод, газо, тощо)...Оскільки я розумію кожне об’єднання (живе по принципу моя хата скраю, я нічого не знаю), що воно не може саме та й не хоче, оскільки немає сенсу вирішувати питання глобальні для когось не отримуючи нічого!!!, тому так і живемо - погано.
 

Додати повідомлення