Проект ОСББ-online для "продвинутих" ОСББ 


Вітаємо Вас на нашому сайті

Метою створення сервісу ОСББ-online є популяризація ОСББ та підтримка ідеї самоуправління мешканцями своїм будинком. Адже кожен мешканець повинен не тільки нести відповідальність за своє помешкання, але й адекватно ставитися до стану будинку в цілому, як спільної неподільної власності.

Практика створення кондомініумів є найбільш ефективною, перевірена десятиліттями і саме вона процвітає в західних країнах. Укладаючи угоди, більшість голів ОСББ дуже уважно відстежують у документах інтереси споживачів, готують і обстоюють протоколи розбіжностей або відмовляються від неякісних послуг.

Але разом з цим на плечі адмінапарату покладено додаткові функції, не пов'язані з безпосередньою підтримкою житлового стану будинку, а саме: паспортний стіл, забезпечення прозорості у веденні бухгалтерського обліку та публічна діяльність.

Основною метою діяльності адмінапарату має бути функціонування ОСББ, як механізму ефективного бізнесу, що працює як справний швейцарський годинник.

Ми пропонуємо до Вашої уваги самий вдалий варіант конструкції такого механізму. Він базується на використанні сучасних інформаційних технологій, і звісно з використанням інтернету.

Ядром системи є інтернет-сервіс ОСББ-online. Інтернет-сервіс в спрощеному розумінні - це та ж сама комп'ютерна програма, але вона знаходиться не у Вас персонально на комп'ютері, а на нашому сервері в інтернеті за адресою https://osbb-online.com.

Далі в нашій системі з'являються основні учасники процесу: Будинок з його мешканцями, Голова правління ОСББ, Бухгалтер, Банк та Податкова інспекція.

ОСББ-online

Голова правління ОСББ несе відповідальну ношу зберігати документацію в актуальному стані і надає системі інформацію про зміни по особовим рахункам.

Після чого через сайт друкуються нові квитанції для внесків на утримання будинку та прибудинкової території.

Мешканці, відповідно, сплачують по квитанціям необхідну суму.

А банк (при наявності договору) надсилає в режимі посиленої безпеки інформацію про сплату. Отримані дані обробляються і зберігаються у внутрішній базі даних для подальшого використання.

У випадку відкриття рахунку у ПриватБанку мешканці можуть сплачувати через його термінали навіть без отримання повідомлення від ОСББ про необхідність сплати внеску: ОСББ-online своєчасно надає необхідну інформацію для того, щоб платник вибрав у терміналі свій будинок, ввів особовий рахунок та одразу побачив суму до сплати!

Бухгалтер в будь-який момент має можливість сформувати оборотно-сальдову відомість та перевірити стан розрахунків.

А також внести коригування та, у разі сплати мешканцем готівкою, самостійно внести проплату в базу даних.

Відомість

Інформація про процес оплати, про наявність боржників також може бути надана у доступній формі Голові ОСББ.

Але і це ще не все: мешканці будинку також можуть завітати на сайт та задовольнити свою цікавість, переглянувши різноманітні діаграми та графіки про стан фінансів.

Статистика/Діаграми

Система ОСББ-online настільки тісно інтегрована з банком, що ревізійна комісія ОСББ, члени правління та просто мешканці, маючи вихід в Інтернет, можуть виконувати найголовнішу функцію: через наш сайт контролювати діяльність Голови ОСББ та бухгалтера, пов'язану з використанням коштів на банківському рахунку!

Залишок коштів на банківському рахунку

Інформація надається в режимі "онлайн", а це означає моментальне відображення на сайті здійснених керівництвом ОСББ операцій з повним описом призначення платежів:

Операції по банківському рахунку ОСББ

Для відповідального та чесного керівництва ОСББ така прозорість відіграє лише позитивну роль, адже їм немає чого приховувати від своїх мешканців, але при цьому члени правління стають обізнаними з фактичними витратами в ОСББ і можуть у будь-який момент дати адекватну відсіч недоброзичливим власникам квартир у будинку, які ведуть "підривну діяльність", збурюючи мешканців розповсюдженням неправдивої інформації. Як результат маємо значне зростання довіри мешканців до самого інституту ОСББ.

Введеної головою ОСББ та Бухгалтером інформації зазвичай вистачає для того, щоб без зайвого клопоту виписувати мешканцям основні типи довідок.

Редагування даних по особовому рахунку

Як то кажуть, все тече, все змінюється, одні мешканці будинку виписуються, інші прописуються, змінюється склад сім'ї, квартири продаються, змінюється загальна площа після ремонту. Навіть свідоцтво про смерть тягне за собою низку змін в документації. Реєстр членів ОСББ, договори з мешканцями - все це треба вести без зайвого витрачання часу. Використання запропонованої нами інформаційної системи та наша допомога дозволять вам тримати руку на пульсі життя свого будинку. Крім того, введені Вами дані з легкістю можуть бути перевірені самими мешканцями на сайті.

Також на сайті передбачається можливість внесення інформації про:

  • збори членів правління ОСББ
  • опитуваннях мешканців будинку
  • робити важливі оголошення
  • проводити публічні обговорення питань, що цікавлять мешканців
  • формувати та роздруковувати довідки про склад сім'ї, розмір платежів

Опитування мешканців будинку

Бажаєте більш детально ознайомитися з роботою в системі ОСББ-online?
Тоді перегляньте підготовані відео-матеріали