Тема № 252: СТВОРЕННЯ ОСББ / Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?


Додати повідомлення
nata
Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 27 листопада 2011 р. 20:10
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?

Всі роботи ми виконуємо самостійно на громадських засадах. Сплачуємо лише за світло в місцяз загального користування та вивіз ТПВ. При отриманні рахунку за ці послуги, збираємо відповідну суму з мешканців та в той же день сплачуємо у відповідну організацію, що надає послуги. Якщо виникає потреба щось поремонтувати, так само збираємо гроші і розраховуємося з виконавцем готівкою.

 
osbb35
"Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?"
Додано: 30 листопада 2011 р. 16:19
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Відповідь на запитання
"Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?"

Законодавством визначено, що внески (обов’язкові платежі членів об’єднання та інших власників житлових та/або нежитлових приміщень) повинні надходити на рахунок ОСББ.

Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст кошти об'єднання надходять та зберігаються на рахунках у банківських установах і використовуються виключно за їх призначенням.

Використання та розпорядження коштами здійснюється відповідно до статуту та затвердженого кошторису.

Оплата послуг, наприклад, за електроенергію місць загального користування, вивіз ТПВ, податків з зарплати тощо, необхідно здійснювати з рахунків у банківських установах.

Для відкриття банківського рахунку ОСББ необхідно укласти з банком відповідну угоду.

Для зручності мешканців здійснювати членські внески можна:

  1. Укласти угоду з АТ «Ощадбанк» про прийняття готівки та надсилання її на банківський рахунок ОСББ, який може бути відкритий у любому банку. За таку послугу Ощадбанк буде знімати певну суму грошей як винагорода за таку послугу.
  2. Приймати внески в касу ОСББ, з подальшим оформленням прибуткових ордерів, вказавши підставу - «надходження членських внесків». Після цього бухгалтер зобов’язана у той же день віднести отримані гроші в банк для зарахування їх на рахунок ОСББ.

Беручи до уваги викладене виходить, що відкривати в банку рахунок ОСББ обов'язково.

 


Востаннє редагувалось admin в 30.11.2011, 18:22
 
nata
Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 30 листопада 2011 р. 21:54
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

Дякую за відповідь.

Але мене цікавить саме наш випадок. Ми об'єдналися заради того, щоб зменшити витрати на те обслуговування, без якого можна обійтися, у тому числі і бухгалтерські, а відповідно і банківські послуги. Мешканці не розуміють для чого їм власні гроші відносити в банк і сплачувати за це.

Приклад. За електроенергію нам нараховано 80 грн. За вивіз ТПВ - 120 грн. Разом це складає 200 грн. + касове обслуговування (до 10грн) В будинку 10 квартир. В середньому виходить 20 грн з квартири. Який нам смисл оплачувати роботу бухгалтера, (який не буде працювати навіть за 200 грн) і платити вдвічі більше? Гроші, які ми економимо на різних працівниках, ми витрачаємо на необхідний ремонт в будинку. До цього часу ми не мали жодних проблем і утримували свій будинок в чистоті та порядку.

 

 
admin Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 30 листопада 2011 р. 22:32
З нами з:
01 січня 2010 р. Повідомлень: 1798
Gold Poster

Моя репліка не дає відповіді на Ваше запитання, але я хочу звернути увагу, що відкриття рахунку в банку не озанчає автоматично, що в переліку найманих працівників ОСББ повинен автоматично з'явитися бухгалтер. Але згоден, що самі банківські послуги теж не копійки коштують. В нашому Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст (200 квартир), в минулому місяці банку довелося викласти 477 грн (!)

 
lukki
Re: Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 30 листопада 2011 р. 22:57
З нами з:
Повідомлень: 24
Silver Poster

Моя особиста думка така: Якщо ОСББ в кошторисі на утримання будинку встановило нульову ставку щомісячних членських внесків; не створило резервного фонду та фонду капітального ремонту для подальшого накопичення коштів; а суми, необхідні для сплати за електроенергію та вивіз ТПВ, збираються за один день і в той же день сплачуються в повному обсязі, то звідки взятися операціям, які б проводилися через рахунок в банку.

Податкова в першу чергу перевірятиме бухгалтерські документи, а не наявність рахунків в банку. Якщо голова ОСББ достатньо грамотний, щоб самостійно вести всі ці справи, то і проблем не повинно бути. Принаймні, якщо податкова гіпотетично розцінить це як адмінпорушення, то покажіть мені, будь-ласка, в якому законі чи указі Президента, чи постанові Уряду формально визначена сума штрафу саме за таке "порушення"?

 
osbb35
Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 30 листопада 2011 р. 23:39
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Ответ для nata

Отсутствие счёта - несомненно является нарушением закона, о чём я написал ранее.

А теперь хочу сказать следующее.

Наше ОСББ "Надія-НЛ" расположено в трёхэтажном восьмиквартирном доме, который, находится в историческом ареале города Львова и, ко всему прочему, ещё и является помятником архитектуры местного значения. В доме два подъезда - парадный и черный.

Председатель ОСББ и бухгалтер работают на общественных началах. Зарплату , которая, исходя из метража убираемой площади составляет 300 грн. с налогами (на руки - 180 грн.), получает только дворник. С дворником заключён договор гражданско-правового характера.

Мы были вынуждены создать ОСББ потому, что ЖЭК совсем обнаглел - ни текущих ремонтов, ни нормального обслуживания дома (дворник и остальной техперсонал почти не появлялись в доме), а деньги за квартплату исправно платились и уходили в песок тоже исправно.

В связи с малоквартирностью дома, мы оставили начисления за квадратный метр как было при ЖЭКе, ну а потом, при текущем изменении стоимости услуг (вывоз ТПВ, электроэнергия мест общего пользования, дератизация) тариф несколько изменился в большую сторону.

У жителей нашего дома не возникал вопрос о необходимостьи открытия счёта в банке потому, что все понимают требования закона. Мы не собираем у жителей деньги. Все взносы они самостоятельно оплачивают через "Ощадбанк" как они это делали "всю жизнь". 

Наше ОСББ не является коллективним абонентом Львовводоканала, все жители дома самостоятельно напрямую оплачивают за воду на равне с оплатой за газ, свет, телефон и пр.

По итогам за ноябрь тариф за 1 кв. метр составляет 1,837 грн. Теперь собранными деньгами мы распоряжаемся сами. Аккумулировав их за определённые период, мы смогли отримонтировать двери во двор из обоих подъездов с учётом требований Управления охраны исторической среды, на сети освещения мест общего пользования (лестничные клетки и т.д.) заменить лампочки накаливания на энергосберигающие, установили сумеречный выключатель, который автоматически включает и выключает освещение в подъездах, отремонтировали забор во дворе,  отремонтировали один канализационный стояк . В общем ни капейки даром не пропало. В январе правление отчитывается перед жителями за истраченные деньги в прошедшем году.

Теперь о банковском обслуживании.

У нас открыт счёт в ЕкспресБанке, заключён договор с Ощадбанком. За банковское обслуживание в текущем году по состоянию на 01.12.2011 истрачено 100,42 грн (Експрес), 138,00 грн. (Ощадбанк), собрано взносов - 8753 грн.. Клиент-банком не пользуемся - нет необходимости. Бухгалтерию ведём сами с помощью программы 1С.

 В доме есть два льготника за которых мы получаем возмещение с бюджета, поступающее на банковский счёт ОСББ..

Во время второго форума ОСББ во Львове ОКСІ Банк (Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст)  раздавал свои агитки, в которых предлагает банковские услуги для ОСББ :

безплатный приём платежей для ОСББ

бесплатное открытие счёта

бесплатную установку и обслуживание клиент-банка.

В связи с тем, что дом построен летом 1907 года, по нашему заданию проектный институт разрабатывает проектно-сметную документацию на его капитальный ремонт.

Вот такие пироги.


Востаннє редагувалось admin в 30.11.2011, 23:56
 
nata
Re: Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 1 грудня 2011 р. 0:52
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

>> osbb35

 

"Отсутствие счёта - несомненно является нарушением закона, о чём я написал ранее."

Якщо є порушення повинно бути покарання. В якому законі говориться про покарання ЗА ВІДСУТНІСТЬ РАХУНКУ В БАНКУ і в якому обсязі?


"Во время второго форума ОСББ во Львове ОКСІ Банк (Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст)  раздавал свои агитки, в которых предлагает банковские услуги для ОСББ :

безплатный приём платежей для ОСББ

бесплатное открытие счёта

бесплатную установку и обслуживание клиент-банка."

А не боїтесь потрапити в мишоловку з безкоштовним сиром? Де ви бачили банки, які б працювали задармо?)) Звичайно вони будуть агітувати, щоб залучити кошти, але що далі? Акумулювати кошти на рахунках з сьогоднішнім темпом інфляції ніяк себе не виправдовує.

"В связи с тем, что дом построен летом 1907 года, по нашему заданию проектный институт разрабатывает проектно-сметную документацию на его капитальный ремонт."

Вам просто пощастило, що будинок є архітектурною пам'яткою. Але і це вже добре, хоча б щось робиться.


 
osbb35
Відповідь для nata
Додано: 1 грудня 2011 р. 10:04
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Шановна nata!

Проект капремонту будинку ми розрпобляємо за власні кошти (37 тис. грн.), а те що будинок є пам'яткою навпаки погано тому, що проводити його ремонт необхід згідно вимог відповідного закону про такі пм'ятки. Під час робіт необхідно зберегти всі елементи внутрішнього та зовнішнього оздоблення будинку, а як виконати вимоги тепломодернізації? Що робити з фасадами, де є еленти декору? І таких запитань найдеться ще декілька. проектування ще триває, але оріентовна вартість рабіт капремонту може бути біля 800 тис. грн.

Тепер щодо рахунку.

Податкова перевіряє правільність нарахування та своєчасність сплати податків і тільки!

обов'язковість наявності рахунку зумовлено законом про ОСББ. Не розумію чому йго не відкрити? Які є побоювання у звязку з його відкриттям?

Виберіть собі банк, який має мінімальну комісію. Цікаво як ревізор (ревізійна комісія) ОСББ перевірить повноту сплати внесків та правільність зроблених витрат,  правління буде звітуватися перед мешканцями, не маючи підтверджуючих документів?

Якщо Ви собі можете дозволити порушувати законодавство України, тоді інша справа.

З повагою Дзичковський І.Є., ОСББ "Надія-НЛ" м. Львів

 

 
nata
Re: Чи є порушенням закону відсутність в ОСББ банківського рахунку?
Додано: 1 грудня 2011 р. 15:41
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

>> osbb35
Дякую, пане Дзичковський!

"обов'язковість наявності рахунку зумовлено законом про ОСББ. Не розумію чому йго не відкрити? Які є побоювання у звязку з його відкриттям?" -

Ви ж прекрасно розумієте, що наші закони далекі від досконалості і не враховують потреб окремих ОСББ, а підводять всіх під одну лінію. От ви привели приклад, де лише за один проект капремонту потрібно викинути немаленьку суму грошей. Ви ж отримуєте ці гроші на рахунок від мешканців? А, отже, додатково змушені будете заплатити банку за надходження коштів 0,8%, тобто 296 грн. (це якраз те, що пропонує Оксі-банк.)

Жодних побоювань щодо відкриття рахунку немає. Просто не бачу потреби викидати  гроші тільки через те, що їх невідомо з якої причини потрібно зберігати в банку в обов'язковому порядку. Адже, чому не дозволити маленьким ОСББ вести внутрішню бухгалтерію? Все одно на кожну надану послугу складається акт виконаних робіт, а на кожну  проплату є квитанція, яка підтверджує, що ми цю суму сплатили. І перед мешканцями звітувати так набагато простіше. Відкрив журнал обліку госпоперацій, порахував надходження та витрати, перевірив наявність квитанцій і чітко бачиш, який залишок повинен бути в касі і чи використані кошти за призначенням.

Звичайно, якщо мова піде про акумулювання коштів, тоді - так, оскільки велику суму в касі зберігати ніхто не захоче. Але, коли в нас залишаються копійки (в буквальному розумінні), то витрачати час на ходіння по банках, все ж таки, не бачу доцільності, тим більше, коли робота ведеться на громадських засадах.

Тому моє запитання (на яке я конкретної відповіді так і не отримала) було сформульоване саме таким чином: В якому законі говориться, що ВІДСУТНІСТЬ РАХУНКУ В БАНКУ є порушенням і яке покарання тягне за собою? 

 
nashzahist
Re: "Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?"
Додано: 15 грудня 2011 р. 17:24
З нами з:
Повідомлень: 62
Gold Poster

>ВІДПОВІДЬ, ТЛУМАЧЕННЯ НЕ ВІРНЕ!!! ОБОВЯЗКУ ВІДКРИВАТИ РАХУНКИ НЕ ІСНУЄ...


>> osbb35

Відповідь на запитання
"Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?"

Законодавством визначено, що внески (обов’язкові платежі членів об’єднання та інших власників житлових та/або нежитлових приміщень) повинні надходити на рахунок ОСББ.

Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст кошти об'єднання надходять та зберігаються на рахунках у банківських установах і використовуються виключно за їх призначенням.

Використання та розпорядження коштами здійснюється відповідно до статуту та затвердженого кошторису.

Оплата послуг, наприклад, за електроенергію місць загального користування, вивіз ТПВ, податків з зарплати тощо, необхідно здійснювати з рахунків у банківських установах.

Для відкриття банківського рахунку ОСББ необхідно укласти з банком відповідну угоду.

Для зручності мешканців здійснювати членські внески можна:

  1. Укласти угоду з АТ «Ощадбанк» про прийняття готівки та надсилання її на банківський рахунок ОСББ, який може бути відкритий у любому банку. За таку послугу Ощадбанк буде знімати певну суму грошей як винагорода за таку послугу.
  2. Приймати внески в касу ОСББ, з подальшим оформленням прибуткових ордерів, вказавши підставу - «надходження членських внесків». Після цього бухгалтер зобов’язана у той же день віднести отримані гроші в банк для зарахування їх на рахунок ОСББ.

Беручи до уваги викладене виходить, що відкривати в банку рахунок ОСББ обов'язково.

 


 
Irina Odessa
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 12:01
З нами з:
Повідомлень: 6

 Хочу добавить информации для размышления. Принимать деньги в кассу с выпиской приходных кассовых можно только за услуги собственного производства. Иначе необходим кассовый аппарат. Штраф - пятикратный размер принятой суммы. Если Вы принимаете деньги и потом ими оплачиваете электроэнергию - можно ли считать что Вы их взяли за собственные услуги? Я понимаю, что пишется "Членские взносы", но внимательный налоговый инспектор может и докопаться. 

 
nata
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 14:51
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

Яким документом підтверджується заборона на те, що мешканці добровільно збирають гроші на оплату електроенергії або іншої послуги, яку надають відповідні організації?

Почнемо з того, що ОСББ є НЕ ПІДПРИЄМСТВОМ, а простим НАСЕЛЕННЯМ, що об'єдналося для вирішення своїх внутрішньобудинкових проблем.

 
osbb35
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 15:00
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

ОСББ вообще услуг не предоставляет. Услуги жителям дома предоставляют монополисты (горводоканал, горэнерго ТЭЦ и пр.) Если ОСББ через свои уставные органы управляет домом, то для его  управления жители дома вносят взносы, размеры которых определены и утвкерждены общим собранием. Внесение денег на счёт ОСББ осуществляется через филиалы банков.

Например: ОСББ открыло счёт в банке ААА (этот банк предложил приемлимые условия обслуживания),  внесение денег осуществляется непосредственно в банке, а можно также дополнительно организовать внесение денег через другой банк, который имеет в городе большую сеть своих филиалов. Это удобно для жителей дома, которые могут заплатить день в любом конце города.

Если кто хочет поиграться с наличкой, то на самом деле к нему рано или позно придут. Не нужно нарушать закон про ОСББ. Закон суров, но это закон!

 

 
osbb35
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 15:24
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Nata!

Почнемо з того, що ОСББ утворено відповідно до закону "Про ОСББ". Читайте, вивчайте цей закон, а мешканці тим часом можуть збирати кошти, але вносити їх треба на рахунок ОСББ через банк. Іншого не дано. Не шукайте для себе пригод.

 

 
nata
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 15:35
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

Чи не ми повинні прагнути до зміни цих законів, які часто суперечать самі собі?

Якщо нам дозволили керувати своїм будинком і утримувати його за свій власний рахунок, то яке кому діло до того, яким чином ми це робимо? Головне, щоб всі мешканці були задоволені, бачили куди ідуть їхні внески. Тут достатньо внутрішнього контролю і з цим я повністю погоджуюсь. Кожна витрата повинна бути зафіксована і підтверджена документально.

Якщо ж ми будемо приймати ці закони, які нам нав'язують сьогодні для ОСББ, то не виключено, що завтра від вас вимагатимуть звітувати про те, з чого ваша родина варить борщ, хто яку лепту туди вносить та чи не залишилося в домашній касі грошей, які необхідно віднести в банк)) Абсурд? А як іще це назвати?

 

 
nata
Re: Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 20 грудня 2011 р. 15:41
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

>> osbb35

Nata!

Почнемо з того, що ОСББ утворено відповідно до закону "Про ОСББ". Читайте, вивчайте цей закон, а мешканці тим часом можуть збирати кошти, але вносити їх треба на рахунок ОСББ через банк. Іншого не дано. Не шукайте для себе пригод.

 


Не сприймайте мої дописи, як твердження)) Це лише обговорення наших спільних проблем.

 
oknali
Re: Чи обов'язково відкривати рахунок в банку?
Додано: 12 лютого 2012 р. 18:29
З нами з:
Повідомлень: 6

Існує ще таке поняття ,як "Ліміт каси",згідно якого в касі на кінець дня не повинна залишатися сума,яка перевищує розрахунковий ліміт каси. В моєму будинку на сьогоднішній день розрахунковий ліміт каси складає 180 грн. Якщо я сьогодні прохожуюсь по квартирах-боржниках та збираю борги(при цьому виписую прихідний касовий ордер),то я повинна до 16.00 віднести зібранні кошти в банк для того,щоб на кінець дня в мене не було переліміту,або в той самий день розрахуватися зібранною сумою за наданні послуги згідно акту виконаних робіт.

В мене питання : в будинках,які не мають рахунки в банку, є ліміт каси чи всі зібранні кошти зберігаються "в банці"?

І ще: не маючи рахунку в банку ,ви втрачаєте шанс отримати спонсорську допомогу на ремонт від відчизняних та міжнародних спонсорів,як то: ПРООН,Фонд "Відродження",місцеві підприємства.

 
Харитонова Анна Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Имею ли я свободный доступ к подвалу для перекрытия водопостачання
Додано: 24 лютого 2019 р. 12:08
З нами з:
20 липня 2017 р. Повідомлень: 2

Добрый День.

Подскажите пожалуйста если у владельца квартиры свободный доступ для перекрытия труб в подвале,

для замени труб в квартире.

ОСМД препьятствует замени труб

Как быть ?

 
Харитонова Анна Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Имею ли я свободный доступ к подвалу для перекрытия водопостачання
Додано: 24 лютого 2019 р. 12:09
З нами з:
20 липня 2017 р. Повідомлень: 2

<p>Добрый День.</p><p>Подскажите пожалуйста если у владельца квартиры свободный доступ для перекрытия труб в подвале,</p><p>для замени труб в квартире.</p><p>ОСМД препьятствует замени труб</p><p>Как быть ?</p>
 

Додати повідомлення