Тема № 153: СТВОРЕННЯ ОСББ / Частка житлового приміщення в ОСББ


Додати повідомлення
serhejgl
Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 22 липня 2011 р. 19:42
З нами з:
Повідомлень: 5

Як визначити частку житлового приміщення, якщо для прикладу є всього 5 членів сімї, а загальна площа складає 68м2 і житлова 41м2.Дякую......

 
nashzahist
Відповідь:
Додано: 24 липня 2011 р. 12:02
З нами з:
Повідомлень: 62
Gold Poster

Відповідаючи на питання звертаю Вашу увагу на те, що у вашому випадку всі члени сім'ї є співвласниками квартири, тому поглядаючи з правового поля та даючи оцінку, що питання право власності постійно є предметом судового розгляду, а тому з метою усунення всіляких суперечок щодо справедливо поділу квартири раджу звертатися до фахівців з проведення судової будівельно-технічної експертизи, до якої входить:

1.Визначення дійсної /ринкової/, відновної та залишкової вартості будівель, споруд та технічного стану на різні проміжки часу /оцінка/.

2.Визначення технічної можливості виділення в натурі виробничих приміщень у відповідності до часток співвласників.

3.Визначення кошторисної вартості будівництва /нового будівництва, реконструкції, розширення, ремонту з використанням систем ціноутворення на період 1984, 1993, 1997рр. та на теперішній час.

4.Перевірка відповідності кошторисів та проектів нормативним документам.

5.Перевірка даних про об’єми виконаних будівельних робіт проекту на основі результатів інструментальних обстежень, актів виконаних робіт та актів на приховані роботи.

6.Перевірка відповідності якості виконаних будівельних робіт.

7.Розподіл житлових будинків, закінченого та незакінченого будівництва, житлових будинків, що мають значний фізичний знос, у відповідності до часток співвласників.

8.Визначення порядку користування домоволодіннями та земельною ділянкою, тощо.

У разі прийняття рішення про самостійний поділ житлового приміщення Вам необхідно звернутися до Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 18.06.2007 N 55 «Про затвердження Інструкції щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна».

 
serhejgl
Частка житлового приміщення
Додано: 24 липня 2011 р. 12:45
З нами з:
Повідомлень: 5

Дякую. Але дані щодо частки мені потрібні для заповнення СПИСКУ членів ОСББ, в якій є графа "частка житлового чи не житлового приміщення".

 
nashzahist
Відповідь:
Додано: 25 липня 2011 р. 16:45
З нами з:
Повідомлень: 62
Gold Poster

Розглянувши Ваше питання, повідомляю, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень.

Враховуючи, що відповідно до ст.ст. 182, 316 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Право власності, відповідно до ст. 346 ЦК України припиняється у разі:

1)відчуження власником свого майна;

2)відмови власника від права власності;

3)припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;

4)знищення майна;

5)викупу пам'яток культурної спадщини;

6)примусового відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону;

7)звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника;

9)реквізиції;

10)конфіскації;

11)припинення юридичної особи чи смерті власника.

Право власності може бути припинене в інших випадках, встановлених законом.

Враховуюче вищевикладене, з метою визначення частки кожного власника квартири для подальшого проведення легітимних загальних зборів об’єднання необхідно отримати від власника(ків) житла копію правовстановлюючих документів, що слугують підтвердженням його право власності (договір купівлі-продажу, свідоцтво, заповіт, інвентарну справу БТІ тощо) тільки тоді можливо сказати чи має він право голосу.

У вашому випадку, якщо всі 5 членів родини є співвласниками, то кожному належить на праві власності по 1/5 частці.

Моя порада внести або зміни до статуту або затвердити на зборах, що Власник кожного жилого або нежилого приміщення на загальних зборах має один голос за принципом «одне жиле (нежиле) приміщення – один голос». Всі співвласники одного жилого чи нежилого приміщення мають разом 1 голос, яким користується їх представник.


Востаннє редагувалось osbb-online в 05.08.2011, 23:31
 
stalina
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 10 липня 2012 р. 13:44
З нами з:
Повідомлень: 1

>> serhejgl

Як визначити частку житлового приміщення, якщо для прикладу є всього 5 членів сімї, а загальна площа складає 68м2 і житлова 41м2.Дякую......

 
vladimir
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 11 липня 2012 р. 9:34
З нами з:
Повідомлень: 555
Gold Poster

Треба дивитись свідоцтво про власність, або нотаріальний документ.

 
Богдан Петрович
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 18 грудня 2013 р. 3:38
З нами з:
Повідомлень: 33
Silver Poster
Я голова правління ОСББ і в нас виникла така проблема - мало хто з мешканців будинку йде в праління, невелика кількість ходить на збори, а ті хто ходять не всі є власниками квартир, проте співвласники, і тому НЕ МОЖУТЬ ГОЛОСУВАТИ ЧИ БУТИ У ПРАВЛІННІ адже за статутом це має бути тільки власник квартири. Питання-чиможе мати однакову юридичну силу власник та співвласник?
 
vladimir
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 18 грудня 2013 р. 9:31
З нами з:
Повідомлень: 555
Gold Poster
Права і обов'язки однакові. Якщо суд вирішує питання заборгованності, то борг розподіляється між усіма власниками та співвласниками пропорційно частки майна.
 
Богдан Петрович
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 19 грудня 2013 р. 11:30
З нами з:
Повідомлень: 33
Silver Poster
Так, але мова йде про вибори спііввласників у правління, ревізійну комісію, голову правління, та їх право голосу на загальних зборах, адже повторюсь у статуті не згадується ніде слова "співвласник квартири", а тільки "власник". Чи може бути співвласник у статутних органах і мати таке саме право голосу як і власник ? Якими законами це регулюється ?
 
vladimir
Re: Частка житлового приміщення в ОСББ
Додано: 20 грудня 2013 р. 9:43
З нами з:
Повідомлень: 555
Gold Poster
Можна зробити зміни в Статуті (стосовно ...співвласників...), аби нормувати прийняття рішень на загальних зборах. Можно скористуватись нормою Право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою, згідно Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст. В той же час, співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності, відповідно до Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст. Для уникнення суперечок між співвласниками при здійсненні права спільної часткової власності законодавець пропонує в таких випадках домовлятися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст, зокрема, шляхом укладення договору про порядок володіння і користування спільним житлом.
 

Додати повідомлення