Як розпочати процедуру приватизації землі для нашого ОСББ?
Адже непоодинокими є випадки, коли, наприклад, так звані “підприємці” або інші суб’єкти підприємницької діяльності фактично здійснюють самозахват прилеглих територій навколо жилих будинків, будуючи там автостоянки для власних потреб.
З огляду на положення Закону передача на баланс майна (зокрема, земельної ділянки), яке входить до складу жилого комплексу, але не належить об’єднанню, не тягне за собою виникнення права власності на нього (ст. 11 Закону). Тобто об’єднання стає власником земельної ділянки та прибудинкової території лише після отримання акта про право власності на цю земельну ділянку.
На що треба звернути увагу заздалегідь, коли необхідно належним чином оформляти приватизацію земельної ділянки ОСББ (прибудинкової території).?
Наразі готуються до другого читання зміни до закону "Про ОСББ" де питання землі винесено в окрему статтю, пропонується передавати землю разом з майновим комплексом. Взагалі це питання дуже всіх турбує, йде жваве обговорення в комітетах ВР. Чекаємо.
За це повідомлення автору vladimir подякували:1 lukki
Скажіть, будь-ласка, як проходить поділ вже приватизованої земельної ділянкт ОСББ 4-квартирного житлового будинку між його членами! Чи взагалі це можливо, і якщо так - чи залежить це від площі квартири?
Пока нет механизма оформления передачи земли. Смотреть http://proosbb.info/2013/11-05/01:59/dosvid-oformlennya-pribudinkovoi-teritorii-dlya-osbb-u-ml1100vovi.html
ОСББ уже зараз може почати підготовку документів для оформлення земельної ділянки у приватну власність. Треба почати з виготовлення технічної документації та отримати кадастровий номер земельної ділянки. Потім необхідно звернутися до Міької Ради про виділення земельної ділянки у приватну власність. Звичайно, все це буде не безкоштовно.
Якщо земля не приватизована, то чи потрібно платити податок на землю?
Додам, попередня голова ОСББ заплатила податок за землю 41 грн., яка знаходиться під забудовою будинку близько 900м2, про що подала річний звіт в податкову. Чи правомірно і правильно це???? В обгрунтуванні сплати цього податку, як я зрозумів, їй передали витяги з Земельного та Податкового кодексів України, а саме: Ст.120 і Ст.206 Земельного КУ та Ст. 286.6 і Ст. 287.6 Податкового КУ.
Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду
1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.
Стаття 206. Плата за землю
1. Використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. 2. Плата за землю справляється відповідно до закону.
ВИТЯГ із ПОДАТКОВОГО
286.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб: 1) у рівних частинах якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; 2) пропорційно належній частці кожної особи якщо будівля перебуває у спільній частковій власності; 3) пропорційно належній частці кожної особи якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території
287.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
За це повідомлення автору Богдан Петрович подякували:1 sofiya
Якщо ОСББ отримало землю в довгострокове користування, що підтверджується відповідними документами (акт передачі, акт розмежування) то, звичайно, податок на землю сплачує ОСББ.
Дуже дякую за відповідь!В нас сусіди тільки чекають на документи по приватизації землі і хочуть будувати гаражі,на всі квартири місця не вистарчить.Скажіть будь-ласка як цьому завадити?чи можуть вони самовільно їх встановити?
Якщо у Вас збори легитимні то рішення повинні виконувати всі. Прибудинкова територія це місце загального користування. Будуйте зони відпочинку, дитячі містечки.
Доброго дня! З тої інформації, що є на форумі, я зрозуміла, що ще не було процедури приватизації землі ОСББ. А які справи з цього питання на сьогоднішній день?
Підкажіть, будь ласка, що
робити у такій ситуації. На будівництво було виділено сільрадою 2 ділянки по 0,25 га двом особам
(це мої батьки,Толя та Рая). Побудували будинок на 2 квартири. У 2013 році
створили ОСББ. Є Витяг з Держземкадастру про обсяг земельної ділянки (не 2 по
0,25, а одна ділянка площею 0,5), в якому не визначена форма власності цієї
ділянки «форма власності - відсутня». В Статуті ОСББ теж не вказана форма
власності ділянки. ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЦЮ ДІЛЯНКУ?
Особам, яким виділені за рішенням сільської ради земельні ділянки під будівництво, потрібно звернутися з документами у районний відділ земельних ресурсів для оформлення права власності на земельну ділянку. На теперішній час земельні ділянки надані у користування.
За це повідомлення автору gvrevenko@ukr.net подякували:1 dalarysik
Доброго дня! Яким чином та згідно яких статей Земельного кодексу для ОСББ може передаватись у власність? Яка саме "власність" (сумісна часткова чи постійне користування чи аренда)
Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як правильно
вирішити нашу проблему.
ОСББ має землю у
власності, але в акті на землю написано, що цільове призначення –
обслуговування будинку. Для можливості
побудування гаражів на цій землі членами
ОСББ були заключені договора суперфіції. Тепер власники гаражів хочуть приватизувати землю під своїми гаражами. Для цієї частини землі хочемо змінити цільове
призначення з обслуговування будинку на будівництво гаражів (документацію на поділ
ділянок і зміну цільового уже почали
виготовляти).
Чи можемо ми ділити майно (землю), адже ми неприбуткова організація? Хотіли зробить це по
договору- даруванню, але чи маємо на це право? Чи буде після цього у нас
статус неприбутковості?
В зв’язку з
тим, що процедура створення ОСББ, взяття
нами на баланс будинку, оформлення земельної ділянки для обслуговування
житлового будинку №12 по вул..Б.Хмельницького проведенні відповідно до норм Закону.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про
ОСББ» від 29.11.2011р. № 2866-ІІІ та Порядку передачі житлового комплексу або
його частини з балансу на баланс, затвердженого постановою Міністрів України
від 11.10.2002 р. № 5121 та протоколу зборів членів ОСББ «Хмельницького12» від
18.07.2012 р.
На сесії
Стрийської міської ради від 18 грудня
2012 року є рішення про затвердження рішення виконавчого комітету Стрийської міської ради від 31
жовтня 2012 року №302 «Про передачу на баланс і обслуговування ОСББ
«Хмельницького 12» житлового будинку №12 по вул. Б.Хмельницького».
Також
Стрийським міськвиконкомом від 22.05.2013
р. за №341 погоджено відведення ділянки орієнтовною площею 1112,0 кв.м. для
обслуговування житлового будинку №12 по вул. Б.Хмельницького належного
співвласникам ОСББ «Хмельницького12».
Також додатотково в 2013 році ми зробили ескізний проект
ЕП «Пропозиція по впорядкуванню прилеглої території житлового будинку №12 по
вул. Б.Хмельницького в м.Стрий Львівської області».
Земельна
ділянка має державний кадастровий номер, документи оформленні з дотриманням
всіх необхідних процедур і відповідно до Закону України.
Відповідно до Земельного кодекса України, документи зібрані
і подані правильно з дотриманням всіх норм.
А тепер не вносять наше питання до розгляду на сесії. Мотивуя тим, що
В суді
слухається справа позивача Филик М.А. до відповідача Барбарича А.З., як
фізичної особи і мешканця квартири №4 буд. №12 по вул. Б.Хмельницького і третіх
осіб.
Але така
справа вже розглядалась у 2013 р. і є
рішення Стрийського міськрайонного суду від 03.04.2013 р., яким уже розглядався
предмет даного спору між тими самими
сторонами та з тих самих підстав, внаслідок чого позивачу (Филик М.А.) було
відмовлено в задоволенні позову.
Також є рішення апеляційного суду від
01.10.2013р., яким суд відхилив апеляційну скаргу, а рішення
Стрийського міськрайонного суду від 03 квітня
2013 р. залишив без змін. Ці рішення увійшли у законну силу і діють,
копії цих рішень є у землевпорядника.
Что делать, если земля под многоквартирный дом в аренде на 49 лет, а застройщик распродав только половину квартир хочет разорвать договор? Остальные квартиры в ОСМД. Сейчас на ОСМД хотят повесить либо аренду( за оставшиеся квартиры будет платить застройщик), либо налог на землю. как правильно поступить в этой ситуации членам ОСМД?
Если Вы приняли жилой комплекс на баланс по Акту приема передачи, то и придомовая територия идет по проекту. За землю нужно платить налоги или по договору аренды.
У меня вопрос именно относительно земли. Город нам не передает землю в постоянное пользование, мотивируя это тем, что мы не являемся коммунальным предприятием. В течение трех лет мы пишем письма и получаем отписки. А в этом году, с учетом нового налогового кодекса арендная плата для жильцов совершенно не реальная. Как быть, помогите! Может, у кого-то есть свой опыт, поделитесь.
Прибудинкова територія як і весь будинок є спільною співвласністю усіх співвласників, та є неділимою частиною.
>> state07 Я мав на увазі - чи будуть мати право на прибудинкову територію власники квартир багатоповерхового будинку що не стали членами осбб ? І яке право ?
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
Що тоді означає передача прибудинкової території до осбб з подальшою приватизацією ? Хто буде її власником ? Всі співласники будинку ,чи тільки члени осбб ?
>> state07 Що тоді означає передача прибудинкової території до осбб з подальшою приватизацією ? Хто буде її власником ? Всі співласники будинку ,чи тільки члени осбб ?
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
2. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
2. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
Помилився,питання з теми право спільної власності на технічні приміщення , підвали і т.п.
Не згоден з думкою про статус орендаря.
Якби я придбав будинок - тоді отримав би для утримання будинку земельну ділянку під ним одноосібно у власність.
Оскільки це багатоквартирний будинок і кожен співвласник має право (спільної чи сумісної, незнаю точно як ?) на цю земельну ділянку незалежно є він членом осбб чи ні , хіба не так ?
Шановний vladimir хоче сказати, що ті власники квартир, що стали членами осбб будуть мати сертифікат на право власності прибудинокової території, інші хто не увійшов до складу осбб ні. А квартири були придбані, як будівельний кооператив , однаково усі. Тепер як сказав vladimir ті що поза осбб власники будуть платити за оренду землі на якій стоїть квартира ?
Наше ОСББ неодноразово зверталося до Одеської Міськради з вимогою надати нам у власність земельну ділянку, на який розташовано наші будинки та приналежну територію. Підкажіть, за яких нормативних актах Міська Рада зобов'язана передати нам нашу землі. Як вірно написати чергового листа. Дякую.
У Вас в Одесі є дуже гарна організація підтримки ОСББ Ассоциация "Одесский жилищній союз" погугліть, думаю відповідь від них для Вас буде краще відповіді але в загалі.
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
За це повідомлення автору romulj подякували:1 sofiya
Земля у власності ОСББ.(є Свідоцтво) Член ОСББ (власник квартири) хоче зробити прибудову до своєї квартири, як в декларації на початок буд.робіт зазначити чия земля? Потрібно подавати свідоцтво і протокол зборів ОСББ, що члени ОСББ дали згоду?
Добрий день! скажіть будь ласка зараз я подав до міськвиконкому про зняття будинку з балансу та оформлення прибудинкової території яка закріплена за будинком як я правильно читав новий закон то земля повина передавитись осбб безоплатно? тобто її передадуть разом з будинком?
НІ! Ви не уважно читали новий закон. Зараз не потрібно приймати будинок, і Вам його ніхто не мусить передавати оскільки Він і так Ваш. А земельна Ділянка оформляється окремо відповідно до тимчасового положення яке є у Вас в місті, або почекайте положення яке зараз розробляється державою.
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
У міській раді радять нам (ОСББ) приватизувати прибудинкову територію. Звичайно це не малі кошти, тому чи варто нам це робити ,чи не вийде так, що цю землю будуть передавати для ОСББ безплатно.
Земля, на якій здійснюється будівництво є власністю міської ради і надана в оренду забудовнику до 2024 року. Менеджери запевняють, що після здачі будинку його жителі зможуть звернутися до міської ради для надання землі у довічне користування. Скажіть, чи не може на цьому підгрунті виникнути будь-яких проблем? Тобто чи мають право жителі будинку який стоїть на орендованій землі вимагати у міської ради надати цю землю у довічне користування або приватизувати, та чи може міська рада відхилити це клопотання? Чи не прийдеться потім жителям будинку оплачувати оренду землі до 2024 р. І взагалі, яким нормативно-правовим актом регулюються такого роду питання.
Який стан справ у вашому питанні? Дуже цікаво, бо схоже, проблеми майже одинакові, хотілося б знати як діяти в таких ситуаціях!
>> лариса
У меня вопрос именно относительно земли. Город нам не передает землю в постоянное пользование, мотивируя это тем, что мы не являемся коммунальным предприятием. В течение трех лет мы пишем письма и получаем отписки. А в этом году, с учетом нового налогового кодекса арендная плата для жильцов совершенно не реальная. Как быть, помогите! Может, у кого-то есть свой опыт, поделитесь.
Що стосується оренди, якщо Вона у Вас є розірвіть договір, якщо не має ждіть.
Що стосується коли земельна ділянка у забудовника, не хвилюйтесь, після того як розпродадуть усі квартири як правило расторгнуть договір оренди, як що ні аренда Вам не перейде а забудовник буде вимушений її платити. .
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
За це повідомлення автору romulj подякували:1 pro.tati.ko
Скажіть будь ласка до затвердження цього закону (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57289) ОСББ не має сенсу подавати клопотання щодо надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо отримання земельної ділянки у власність ОСББ.
>> pro.tati.ko Скажіть будь ласка до затвердження цього закону (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57289) ОСББ не має сенсу подавати клопотання щодо надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо отримання земельної ділянки у власність ОСББ.
>> pro.tati.ko Поделитесь информацией пожалуйста, а то жильцы хотят что бы была своя территория.
Они хотят. но не понимают заманухи. Брать землю ОСМД в собственность есть только тогда. когда у дома большая территория и есть теоретическая возможность построить там еще один дом. магазин. детский сад или другое в ущерб жильцам. Вы будете сами ремонтировать свои дороги - у вас в доме есть асфальтовый магнат? Вы будете платить налог на землю - думаете она будет стоить как и сейчас? А сейчас вы уже посчитали? Государству нужны деньги! А потом отказаться(отдать назад) вы не сможете. А сколько стоят документы по земле, посчитали?
Простите. Вы в курсе что земельный налог - это месный налог. И еще есть разьяснение Налоговой администрации, которым установлены льготы по земельному налогу для ОСББ. Поинтересуйтесь. И еще важный момент, во всем цивилизованном мире строения не являются недвижимым имуществом, а только земельные участки. Таким образом с точки зрения цивилизованного права на данный момент владельцы квартир не являются владельцами недвижимости, и станут владельцами общего неделимого земельного участка после получения гос. акта на земельный участок. По поводу же асфальтового покрытия, также мерия вашего города обязана будет участвовать в ремонте его на том основании что совладельци квартир вашего дома являются жителями вашего города, а значит им положена определенная сумма средств из бюджета на благоустройство. Депутаты местных советов, которых вы избираете могут принимать на сессии соответствующие решения.
Вот сейчас пока придомовые территории не выделены и не приватизированы они убираются вашими силами и средствами посредством дворников а не средствами городских бюджетов, почему то.
Чому і для чого потрібно ставити права співвласників у залежність від якихось законів, які колись там повинні прийняти?
На сьогодні є достатня законодавча база для вирішення даного питання!
>> Columbina
>> pro.tati.ko Скажіть будь ласка до затвердження цього закону (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57289) ОСББ не має сенсу подавати клопотання щодо надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо отримання земельної ділянки у власність ОСББ.
Простите. Вы в курсе что земельный налог - это месный налог. И еще есть разьяснение Налоговой администрации, которым установлены льготы по земельному налогу для ОСББ. Поинтересуйтесь. И еще важный момент, во всем цивилизованном мире строения не являются недвижимым имуществом, а только земельные участки. Таким образом с точки зрения цивилизованного права на данный момент владельцы квартир не являются владельцами недвижимости, и станут владельцами общего неделимого земельного участка после получения гос. акта на земельный участок. По поводу же асфальтового покрытия, также мерия вашего города обязана будет участвовать в ремонте его на том основании что совладельци квартир вашего дома являются жителями вашего города, а значит им положена определенная сумма средств из бюджета на благоустройство. Депутаты местных советов, которых вы избираете могут принимать на сессии соответствующие решения.
Местные советы устанавливают РАЗМЕР земельного налога, а плательщиков земельного налога определяет Налоговый кодекс. Плательщиком земельного налога являются собственники земли и арендаторы (сельхозпредприятия). Разъяснение налоговой подтверждают не льготы. а отсутствие такого налога. т.к ОСМД не является на сегодняшний день ни собственником. ни арендатором.
Цивилизованное право в цивилизованном мире - это не про нас. Или вы еще сомневаетесь?
После приобретения земельного участка в собственность ОСМД становится плательщиком налога на землю.
поняття членство наразі відмінено, є поняття власник та співвласник.
>> state07 Я мав на увазі - чи будуть мати право на прибудинкову територію власники квартир багатоповерхового будинку що не стали членами осбб ? І яке право ?
Ну прежде всего єто точно что мы не в цивилизованной стране находимся, к сожалению. Вот к примеру налог на недвижимость. Много сейчас ситуаций когда владелец просторного жилья малообеспечен и имеет обязательство по уплате налога на недвижимость. Так в цивилизованой стране его бы освободили от уплаты данного налога. Сейчас привожу такой пример: бабушка имеет 4-х комн. квартиру, не в Киеве и пенсию 1100 грн, что меньше прожиточного минимума. Налог на недвижимость за ее квартиру 200 с чем-то грн. Из пенсии рна по субсидии платит 350 грн за комуналку.
Вопрос: как она может уплатить этот налог на недвижимость, если она не может купить себе минимальный набор продуктов и лекарств, с этим ей дети помогают.
Вариант обменять на меньшее - не вариант, поскольку сам процесс обмена и переезда стоит сколько что ей никогда не скопить. Да и копить то нечего. И вообще чего это она должна переезжать? Мы же в цивилизованном государстве живем.
>> Columbina
>> dmitry75
Простите. Вы в курсе что земельный налог - это месный налог. И еще есть разьяснение Налоговой администрации, которым установлены льготы по земельному налогу для ОСББ. Поинтересуйтесь. И еще важный момент, во всем цивилизованном мире строения не являются недвижимым имуществом, а только земельные участки. Таким образом с точки зрения цивилизованного права на данный момент владельцы квартир не являются владельцами недвижимости, и станут владельцами общего неделимого земельного участка после получения гос. акта на земельный участок. По поводу же асфальтового покрытия, также мерия вашего города обязана будет участвовать в ремонте его на том основании что совладельци квартир вашего дома являются жителями вашего города, а значит им положена определенная сумма средств из бюджета на благоустройство. Депутаты местных советов, которых вы избираете могут принимать на сессии соответствующие решения.
Местные советы устанавливают РАЗМЕР земельного налога, а плательщиков земельного налога определяет Налоговый кодекс. Плательщиком земельного налога являются собственники земли и арендаторы (сельхозпредприятия). Разъяснение налоговой подтверждают не льготы. а отсутствие такого налога. т.к ОСМД не является на сегодняшний день ни собственником. ни арендатором.
Цивилизованное право в цивилизованном мире - это не про нас. Или вы еще сомневаетесь?
После приобретения земельного участка в собственность ОСМД становится плательщиком налога на землю.
Доброго дня. Хотілося б почути, в якіх населених пунктах прийнято тимчасовий порядок передачі землі у користування, та, якщо є можливість ознайомитись з подібним документом.
Вітаю. Я представник новоствореного ОСББ у новобудові у передмісті.
У забудовника закінчився термін оренди землі із сільською радою. Маємо тепер узаконити землю і прибудинкову територію. А як це зробити не знаємо і де спитати теж.
Підкажіть будь ласка з чого почати? І яка взагалі процедура? Які документи потрібні і куди їх подавати?