Також цікавить питання відмінності внеску від платежу, а також можливість відступати від принципу пропорційного розподілення витрат ОСББ, в залежності від площі квартири / нежитлового приміщення кожного власника, яка закріплена в ст.20 Закону.
Наш ЖЕК надіслав нам всім листи про те, що він змучився нас обслуговувати, і достроково розриває з усіма мешканцями договори про надання ЖКП з 31.05.2019. Ми плануємо швидко створити ОСББ, щоб отримати від ЖЕКу будинок, та перейти на самообслуговування (без призначення управляючої компанії).
У нас будинок має дахову котельню, яка споживає газ та виробляє тепло для опалення та підігріву гарячої води. Сама котельня, а також частина квартир та нежитлових приміщень обладнана лічільниками тепла, а частина квартир не має лічільників. Розподяляти витрати на придбання газу серед всіх співвласників залежно від площі їх квартир / нежитлових приміщень законно, але не справедливо. Розподіляти витрати серед співвласників в залежності від кількості спожитого тепла, та кількості спожитої гарячої води справедливо, але незаконно.
Так само витрати на вивезення сміття. Сміттєва компанія розраховує тариф в залежності від кількості проживаючих, а не від площі приміщень, а отже, розподіляти витрати на вивезення сміття справедливіше саме в залежності від кількості проживаючих, а не площі квартир / приміщень.
Аналогічно з відео-домофоном. Його встановлення та обслуговування залежить від кількості квартир, а не від їх метражу.
В той же час, ст.20 Закону про ОСББ чітко встановлює те, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів встновлюється пропорційно до загальної площі квартири / нежитлового приміщення. Такий підхід зробить непотрібними лічільники гарячої води та гігакалорії, а наш будинок на зразок тих, що були в СРСР.
Чи може є якасийсь спеціальний вид внеску / платежу, який можна визначати в залежності від