Тема № 361: ПРАВОВІ ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ / Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання


Додати повідомлення
nata
Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 20 грудня 2011 р. 20:05
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster

Чи мають право монополісти відключити газ мешканцям (у всіх прямі договори) за те, що ОСББ відмовляється підписувати з ними запропонований договір?

 
osbb35
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 20 грудня 2011 р. 22:18
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Прошу повідоими предмет договору

 
nata
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 20 грудня 2011 р. 23:29
З нами з:
Повідомлень: 35
Silver Poster
 

1. Предмет договору

1.1. ЗАМОВНИК доручає, а ВИКОНАВЕЦЬ приймає на себе виконання робіт з планового технічного обслуговування (далі - ПТО) систем газопостачання (або технічного обслуговування за заявками абонентів (далі - ТОЗ) в терміни, визначені графіком, який є невід'ємною частиною договору.

1.2. Перелік робіт з ПТО визначається Правилами безпеки в газовому господарстві (далі - ПБГГ), затвердженими постановою колегії Держгіртехнагляду України від 13.05.92 N 5; Правилами технічної експлуатації систем газопостачання Української УРСР, затвердженими Мінжитлокомунгоспом УРСР 08.12.80 р. і занесеними під номером "НАОП 1.1.23-1.18.80" в Державний реєстр міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці, а при роботі по ТОЗ - також "Положенням про технічне обслуговування внутрішньобудинкових газопроводів та побутових газових приладів житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення за заявками" КДП 204-12 УКР 222-92, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу від 31.12.92 р. N 86.

1.3. Технічне обслуговування за заявками абонентів виконується при надходженні заявок про усунення несправності газового обладнання.

 

 

 
osbb35
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 21 грудня 2011 р. 19:31
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

Поданий Вами текст "Предмет договору" містить посилання на відмінені Правилами безпеки в газовому господарстві (далі - ПБГГ), затверджені постановою колегії Держгіртехнагляду України від 13.05.92 N 5.

Ця постанова відмінена наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.97 N 254, зареєстрованим у Мінюсті України 15.05.1998 за № 318/2758.

Взагалі такий договір варто укласти. Небезпеки ОСББ він не несе, а навпаки дає правові підстави викликати представників газової служби міста для усунення аварій на внутрішньобудинкових газових мережах.

Проведення ПТО для ОСББ безкоштовно. Виклик представників Міськгазу мешканцями будинку та розрахунок за виконану роботу здійснюється ними самостійно.

Єдине необхідно ретельно вивчити власні зобов'язання по договору, а саме - можливість ОСББ забезпечувати безперешкодний доступ працівників Міськгазу до всіх підвалів, технічних приміщень, коридорів і підпілля, а також до нежитлових приміщень першого поверху для перевірки їх на загазованність та інші зобов'язання.

За неукладання такого договору Міськгаз не має права відключати від газопостачання мешканців будинку.

Відключення від газопостачання можливе тільки з наступних причин (пункт 6 ПРАВИЛ надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ № 2246 від 9 грудня 1999 р.):

  • проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;
  • ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновних робіт;
  • порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання, встановлених в абзаці п'ятнадцятому пункту 10, у пункті 17 цих Правил;
  • { Абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 821 ( 821-2007-п ) від 13.06.2007, N 165 ( 165-2010-п ) від 17.02.2010 } самовільного використання газу споживачем;
  • самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
  • { Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою N 165 ( 165-2010-п ) від 17.02.2010 } зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо;
  • { Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою N 165 ( 165-2010-п ) від 17.02.2010 } порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання ( z0318-98 ), що створює загрозу виникнення аварійної ситуації;
  • подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання;
  • відмови споживача від встановлення лічильника газу з ініціативи і за кошти газопостачального підприємства.

 

{ Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 821 ( 821-2007-п ) від 13.06.2007 } У зазначених випадках газорозподільне підприємство зобов'язане поінформувати споживача про причини і строки припинення газопостачання, а газопостачальне підприємство - здійснити протягом одного місяця перерахунок оплати послуг, що надавалися споживачеві.

Як випливає з Правил надання населенню послуг з газопостачання, відключення мешканців будинку не пов'язане з зобовя'заннями ОСББ та має визначений перелік.

 

 
sofiya
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 21 червня 2014 р. 9:10
З нами з:
Повідомлень: 24
Silver Poster
Щороку, "ОдесаГаз" вимагає від Голови Правління нашого ОСББ "перевірки" венканалів в усіх квартирах. Зпочатку вивішають об'яву про те, що газове постачання буде припинено у разі непроходження цієї процедури. Потім мешканці збирають гроші по 50 гривень з квартири, що би віддати "перевіряючим". Газовщики пробігають по хатам,Голова віддає зібрані кошти, підписує акти виконаних робіт...і ми маємо газове постачання на весь рік...Квартири, де знайшли якісь негаразди по вен каналам додатково сплачують газовикам ремонт своїх пошкоджень... Моє питання: чи є законними такі вимоги з сторони ПАО "ОдесаГаз" та як часто такі перевірки мають здійсняться?
 
vladimir
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 21 червня 2014 р. 11:30
З нами з:
Повідомлень: 555
Gold Poster
Так, два рази на рік така процедура виконується, організаціями які мають ліцензію. Про це Наказ Державного комітету з питань житловоокомунального господарр
ства «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання бу
динків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту
приміщень, будинків, споруд» (№ 150 від 10 серпня 2004 року).
Також наказ 76 від 2005 "Правила утримання будинку".
 
osbb35
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 21 червня 2014 р. 13:38
З нами з:
Повідомлень: 20
Silver Poster

                                      Затверджено                                                                               Наказ Держнаглядохоронпраці                                       01.10.97 N 254

                                      Зареєстровано в Міністерстві                                       юстиції України                                       15 травня 1998 р.                                       за N 318/2758

          Правила безпеки систем газопостачання України

4.5.  Внутрішні  газопроводи  і  газове обладнання житлових і громадських будинків

4.5.21.  Первинне, а також післяремонтне обстеження димоходів і  вентканалів  повинно провадитися спеціалізованою організацією з участю   представника   ЖЕО   або   власників   будинків,   а  для новозбудованих будинків - з участю виконавця робіт.

     Результати  оформляються  актом,  в якому зазначається будова димоходів  і  вентиляційних  каналів, відокремленість, відсутність засмічення, герметичність, наявність тяги, справність оголовків.

     Строк  зберігання  актів  постійний  -  у виконавчо-технічній документації.

4.5.22.  При  повторній  перевірці каналів перевіряються такі самі показники, що й при первинній.

     Повторні   перевірки   димових   і   вентиляційних  каналів в житлових  будинках  можуть  виконуватися  власниками  будинків або іншими  організаціями,  які мають підготовлений персонал, технічне оснащення   і   дозвіл   на  проведення  таких  робіт  від  органу Держнаглядохоронпраці.

     Відомості   про   повторну   перевірку  заносяться  в  журнал повторної  перевірки  технічного  стану  димових  і  вентиляційних каналів   згідно   з   формою,   наведеною  в  Правилах  технічної експлуатації. Журнали зберігаються у власників будинків.

4.5.23. Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

     димові  канали  опалювальних  печей,  ємкісних водонагрівачів для  опалення  і  опалювальних  котлів, які працюють сезонно, - не рідше  1  разу  на  рік  перед  початком опалювального сезону, які працюють цілий рік, - 2 рази на рік (навесні і восени);

     димові  канали опалювально-варильних печей - не рідше 2 разів на   рік:  перед  початком  опалювального  сезону  і  навесні  при настанні відлиги;

     димові    канали    від    газових   протічних   і   ємкісних водонагрівачів  для гарячого водопостачання, ресторанних плит - не рідше  1  разу на 6 місяців при цегляних і комбінованих (цегляні і азбестоцементні,  цегляні і керамічні) димоходах і не рідше 1 разу на  рік  -  при  металевих  (з  товщиною  стінки  не  менше 3 мм), азбестоцементних,  гончарних,  а  також  димоходів,  виконаних  із спеціальних  блоків  жаростійкого  бетону. Періодичність перевірок існуючих  димоходів  з перетином, меншим за перетин димовідвідного патрубка газового приладу, - не рідше 1 разу на 2 місяці.

     Вентиляційні   канали   підлягають   перевірці  і  прочищенню одночасно з димовими.

     Перевірка   і  прочищення  димових  і  вентиляційних  каналів оформляється  актом,  в  якому  зазначається  їх  стан за такими ж параметрами,  що й при первинній перевірці (п. 4.5.19 цих Правил). Один примірник акта повинен передаватися СПГГ.

     Строк зберігання актів - 12 місяців.

     Контроль    за    проведенням   перевірок   стану   димових і вентиляційних  каналів  з  метою  визначення  їх  придатності  для подальшої  експлуатації  в  строки,  встановлені  цими  Правилами, покладається  на житлово-експлуатаційні організації, незалежно від їх  відомчої  належності,  і  керівників  (власників)  громадських будинків.

     Димові  і  вентиляційні  канали  на  горищах, а при суміщеній покрівлі  -  на  оголовках  повинні  бути побілені і пронумеровані фарбою  відповідно  до  номерів квартир. Реєстри нумерації каналів зберігаються у власників будинків, квартир, громадських будівель.

     У   випадку  виявлення  несправних  димових  і  вентиляційних каналів,   а   також   не   придатних  до  подальшої  експлуатації представник  організації,  який виконує їх перевірку, зобов'язаний попередити   власника   під  розписку  про  заборону  користування газовими   приладами   та  апаратами,  негайно  повідомити  СПГГ і представити  СПГГ  акт  перевірки для відключення газових приладів від газопроводу.

З вищенаведеного витягу зрозуміло, що перевірка повинна проводитися два рази на рік.

Інша справа, чому ОСББ збирає «нал» з співвласників будинку, а також постає питання чи отримує ОСББ після прочищення каналів відповідний акт, як це вимагають вищенаведені правила.

В нашому ОСББ співвласники сплачують внески на утримання будинку на банківський рахунок об’єднання через Ощадбанк, в розрахунок яких входить і плата за прочищення димовентканалів. Для прочищення каналів ОСББ укладає договір цивільно-правового характеру з виконавцями робіт, які мають сертифікат на такі роботи. По закінченню робіт ОСББ отримує акт встановленої форми, перший примірник якого направляє до міськгазу, а копію залишає у себе.  

Ще требо розрізняти прочистку (перевірку) каналів та перевірку тяги. Прочистка каналів виконується як зазначено вище, а перевірка тяги  виконується представниками міськгазу безкоштовно.

За відсутність тяги в каналі певної квартири міськгаз має право відключити від газопостачання газові прибори тільки в тій квартирі, в каналах якої відсутня тяга. Відключати весь будинок у них не має правових підстав.

Відповідальність за справність димовентканалів несе експлуатуюча організація. Якщо ОСББ експлуатує будинок через свої статутні органи, тоді об’єднання несе повну відповідальність перед співвласниками будинку та місьгазом за їх справність. 


 
Посунько Олександр Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 8 квітня 2017 р. 3:24
З нами з:
Повідомлень: 10
Bronze Poster
Яка ситуація в данний момент з цим питанням. Ми щойно створили ОСББ. Підскажіть як набути  
 
sanya
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 9 квітня 2017 р. 11:50
З нами з:
Повідомлень: 14
Bronze Poster
В нас ( Полтавська обл. )зараз все здійснюють за гроші. За відмову укласти договір - до суду. 
 
Посунько Олександр Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Додано: 17 липня 2017 р. 23:25
З нами з:
Повідомлень: 10
Bronze Poster

http://khersongaz.at.ua/index/normativni_dokumenti/0-95

ось таке нам роздали

 

Додати повідомлення