Тема № 272535: СТВОРЕННЯ ОСББ / Голосуют ли подвалы?


Додати повідомлення
Luter
Голосуют ли подвалы?
Додано: 20 серпня 2016 р. 20:50
З нами з:
Повідомлень: 2

В нашем доме подвалы большей частью выкуплены владельцами магазинов, находящихся на первом этаже. При голосовании мы учитывали только площади первых этажей. Владельцы магазинов требуют включить площадь подвалов в долю голосования (т. е. магазин голосует "наземной" и "подземной" площадьми вместе взятыми). Согласно первичным документам часть ныне приватизированных магазинами подвалов раньше принадлежала жильцам (там были сарайчики -- по 1 на каждую квартиру), которые согласия на продажу не давали. Согласно части 2 статьи 10 закона Украины "О приватизации госжилфонда" (1992 г.) вспомогательные помещения передаются в собственность квартиросъёмщикам безоплатно и отдельной приватизации не подлежат. Законны ли требования магазинов? Если да, то должны ли мы включить в общую площадь дома, участвующую в голосовании, всю площадь подвалов (в том числе не принадлежащую магазинам)?

 
maximov
Re: Голосуют ли подвалы?
Додано: 27 серпня 2016 р. 13:21
З нами з:
Повідомлень: 355
Gold Poster

По перше є два поняття:

1. житлове приміщення - Згідно з додатком Б "Терміни та визначення понять" ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення": 
Житлове приміщення - опалюване приміщення, розташоване у наземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам щодо мікроклімату і повітряного середовища, природного освітлення, допустимих рівнів нормованих параметрів відносно шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку, електричних та електромагнітних полів та іонізованого випромінювання. 

Тобто це ваші квартири - голосують

2. Нежитлове приміщення - Нежитлове приміщення - приміщення в структурі житлового будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин. 
Згідно з п. 2.50 розділу "Нежитлові поверхи (приміщення)" ДБН В.2.2-15-2005 у першому, другому та цокольних поверхах житлових будинків допускається розміщувати приміщення адміністративні, магазинів роздрібної торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування тощо згідно з переліком та відповідними вимогами щодо загальної площі та кількості відвідувачів. 

нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об’єктом нерухомого майна;

Тобто магазини, офіси, тощо-, за умови що на них в документі права власності чітко зазначено, що це "нежитлове" - глосують

А вже підвали під цими магазинами не мають жодного відношення до цих двох понять зазначених вище, вони є як допоміжні і  є залежним об'єктом нерухомого майна, в голосуванні не приймають участі жодним чином!!!


>> Luter

В нашем доме подвалы большей частью выкуплены владельцами магазинов, находящихся на первом этаже. При голосовании мы учитывали только площади первых этажей. Владельцы магазинов требуют включить площадь подвалов в долю голосования (т. е. магазин голосует "наземной" и "подземной" площадьми вместе взятыми). Согласно первичным документам часть ныне приватизированных магазинами подвалов раньше принадлежала жильцам (там были сарайчики -- по 1 на каждую квартиру), которые согласия на продажу не давали. Согласно части 2 статьи 10 закона Украины "О приватизации госжилфонда" (1992 г.) вспомогательные помещения передаются в собственность квартиросъёмщикам безоплатно и отдельной приватизации не подлежат. Законны ли требования магазинов? Если да, то должны ли мы включить в общую площадь дома, участвующую в голосовании, всю площадь подвалов (в том числе не принадлежащую магазинам)?


 

Додати повідомлення