Тема № 271114: СТВОРЕННЯ ОСББ / Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)


Додати повідомлення
detyuk
Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 15 червня 2016 р. 14:40
З нами з:
Повідомлень: 1

Добрый день,

Такая ситуация на общем собрании ОСББ согласно повестки дня "6. Обрання голови правління ОСББ."
выбрали нового предсидателя правления ОСББ из членов ОСББ но не из членов правления.

У нас типовой статут, а согласно ему:

3.2 Вищим органом управління об’єднання є загальні збори. Загальні
збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об’єднання. Загальні
збори скликаються не рідше одного разу на рік.

и

V. Права і обов’язки співвласників
1. Співвласник має право:
обирати та бути обраним до складу статутних органів об’єднання;

но в тоже время

16. Правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника.


Вопрос как это отобразить в протоколе?
Нужно ли вводить нового председателя в состав правления, а потом согласно решению общего собрания назначить головой, как это оформить?

Спасибо

 
osbb-online Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 15 червня 2016 р. 15:55
З нами з:
Повідомлень: 566
Gold Poster

На загальних зборах співвласники обирають членів Правління.

Голова Правління обирається не на загальних зборах, а на зборах Правління і тільки з членів Правління.

 
osbb293
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 15 червня 2016 р. 20:53
З нами з:
Повідомлень: 43
Silver Poster


>> detyuk

Добрый день,

Такая ситуация на общем собрании ОСББ согласно повестки дня "6. Обрання голови правління ОСББ."
выбрали нового предсидателя правления ОСББ из членов ОСББ но не из членов правления.

У нас типовой статут, а согласно ему:

3.2 Вищим органом управління об’єднання є загальні збори. Загальні
збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об’єднання. Загальні
збори скликаються не рідше одного разу на рік.

и

V. Права і обов’язки співвласників
1. Співвласник має право:
обирати та бути обраним до складу статутних органів об’єднання;

но в тоже время

16. Правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника.


Вопрос как это отобразить в протоколе?
Нужно ли вводить нового председателя в состав правления, а потом согласно решению общего собрания назначить головой, как это оформить?

Спасибо


Все очень просто на самом деле. Учитывая, что Общее собрание имеет полномочия принимать решения по всем вопросам (!!!) без исключений (кроме, разумеется противоречащих закону), следовательно оно может и брать полномочия правления, т.е. решать вопросы, решение которых было закреплено за правлением. 

Общее собрание может и сразу назначить председателя правления, т.е. решить вопрос назначения председателя правления минуя решения правление.

Никакого противоречия с Уставом и с Законом не будет. 

Конкуренция норм права это также предусматривает.

Все гармонично. Если Общее собрание пассивно в этой части (бездействует, грубо говоря), то решение об избрании председателя правления принимает правление, т.е. как и предписано Уставом и законом. Если же Общее собрание активно, т.е. проявило инициативу взять решение этого  вопроса на себя. То решение Общего собрания, безусловно, имеет бОльшую юридическую силу , чем решение Правления.

В протоколе так и обозначаете в общей части (вступительной части), что учитывая, что согласно п. 3.2  Устава Общее собрание является высшим органом управления и  уполномочено принимать решение по всем вопросам деятельности ОСМД, следовательно решение его имеет верховенство над решениями  других  уставных  органов  объедения.

На основании вышеизложенного на повестку дня Общего собрания выносится вопрос назначения председателя правления ОСМД для управления поточной деятельностью объединения. 

ІІ. ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗБОРІВ

избрание председателя правления ...

ІІІ. РОЗГЛЯД ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО ЗБОРІВ

назначить председателем правления такого-то 

 

Підсумки голосування (з урахуванням голосів, поданих на зборах співвласників, і голосів співвласників, отриманих під час проведення письмового опитування, якщо таке проводилося):

«за»          – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«проти»   – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

Рішення __________________________________ (прийнято або не прийнято).

***

Решение о назначении Председателя правления будет таким же легитимным. А в случае противоречия с решением правления имеющим высшую юридическую силу. 

Удачи.

 
osbb293
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 15 червня 2016 р. 21:02
З нами з:
Повідомлень: 43
Silver Poster

Иными словами , законодатель дал право общему собранию принимать любые решения, касающиеся деятельности ОСМД.

ДАЛ ПРАВО, но не обязал. 

Законом он обязал назначать председателя правления правлением (членами правления, из их числа).

Но если Общее собрание решило решить этот вопрос вместо кого-то (вместо правления), то на это законодатель также дал зеленый свет.

Никакого противоречия с законом и никакого противоречия с Уставом.

 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 19 червня 2016 р. 0:46
З нами з:
Повідомлень: 1641
Gold Poster

1. Членів ОСББ не існує.

2. У Вашому випадку загальні збори порошили статут.

Статут для Вас це кодекс, Закон це конституція. Але читати закон і трактувати його кусками це маячна. Попередні коментарі вважаю не вірними.

P.S. Якщо хочете щось зробити мінуючи статут, внесіть до нього зміни.


Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
Dominanta
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 19 червня 2016 р. 13:39
З нами з:
Повідомлень: 2

у нас голова правління теж не з співвласників.

ми в статуті прописали: "виконавчим органом об"єднання є правління у кількості не більше 7 осіб, яке обирається загальними зборами і підзвітне їм"

і потім "правління зі свого складу обирає голову правління".

можна так?

 
volodumur19710802
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 20 червня 2016 р. 8:04
З нами з:
Повідомлень: 1

Чи може бути обраним головою ОСББ не власник квартири, а людина, яка прописана в квартирі?
 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 26 червня 2016 р. 1:01
З нами з:
Повідомлень: 1641
Gold Poster

може


>> volodumur19710802
Чи може бути обраним головою ОСББ не власник квартири, а людина, яка прописана в квартирі?

Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
Юлія Юлія
Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 16 грудня 2016 р. 22:10
З нами з:
2 листопада 2016 р. Повідомлень: 4

чи може бути головою правління людина, якій надано квартиру (є ордер на жиле приміщення) з подальшим правом на приватизацію?

 
Юлія Юлія
Re: Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 16 грудня 2016 р. 22:11
З нами з:
2 листопада 2016 р. Повідомлень: 4


>> Юлія Юлія

чи може бути головою ОСББ людина, якій надано квартиру (є ордер на жиле приміщення) з подальшим правом на приватизацію?


 
osbb.dim20
Re: Re: Голова Правління - выбран на общем собрании не из членов правления (типовой статут)
Додано: 18 грудня 2016 р. 22:18
З нами з:
Повідомлень: 303
Gold Poster

Ограничений никаких нет на состав правления и в частности, позицию Головы правления. Может быть вообще сторонний человек.


>> Юлія Юлія

чи може бути головою правління людина, якій надано квартиру (є ордер на жиле приміщення) з подальшим правом на приватизацію?


 

Додати повідомлення