Питання по управлінню будинком після створення ОСББ.
Рішення, силою 50%+1 голос про створення ОСББ автоматично є прийнятим рішенням по прийняттю будинку в управління (якщо я не правий, виправте будь ласка).
Належне утримання, підтримання санітарного стану та інші обов'язки, які виникають при створенні ОСББ потребують коштів. Кошторис не затверджено (немає згоди у 2/3 голосів співвласників). На сьогодні будинок обслуговує приватний ЖЕК. Тариф для виконання послуг з утримання було встановлено ще в 2013 році і досі не переглянуто. Коштів з того тарифу на ремонт чи нормальне обслуговування не вистачає, будинок поступово зношується.. ЖЕКу не потрібно переглядати тариф бо вони тримають людей в омані дешевого обслуговування в порівнянні з ОСББ. Для виходу із ситуації що склалася та приведенню будинку до нормального стану тариф необхідно підняти в два рази.
Питання 1:
Договори з обслуговуючим ЖЕКом підписало біля 90% співвласників (стимуляція через довідки про склад сім'ї), а за створення ОСББ проголосувало 63% співвласників. Чи може правління ОСББ (на виконання своїх повноважень згідно типового статуту) прийняти рішення про зміну обслуговуючої компанії і таким чином припинити дію договорів співвласників? Як це зробити правильно? (договір типовий, якщо треба вишлю копію)
Питання 2:
Якщо 50% + 1 голос вистачає для створення ОСББ та взяття зобов'язання по будинку та прибудинкової території (згідно закону), то має і вистачати для фінансування (згідно логіки речей). Чи є механізм встановлення мінімально необхідного, десь можливо обґрунтованого та у більш простий спосіб ніж двома третинами узгодженого розміру внесків, які правління (об'єднання) може виставити у рахунках співвласникам? Чи можна, наприклад прийняти "нав'язати співвласникам" (у випадку непогодження кошторису 2/3 голосів) у якості базового максимальний тариф для будинків такої поверховості, що розраховано іншими експлуатуючими організаціями та погоджено міськрадою міста? (Такі тарифи використовують для погодження пільг, субсидій та інших відшкодувань ОСББ, згідно постанови КМУ від 13 листопада 2013 р. № 860).
Як діяти? Брати кредити, а потім виставляти зобов'язання співвласникам чи що можна зробити до того, поки у співвласників з'явиться інтерес та розуміння ситуації? )
Питання 3:
Які правові наслідки чекають правління ОСББ, яке створилося, а виконати свої зобов'язання не змогло через відсутність фінансування? Можливо й через рік після створення кошторис не буде прийнято, а квартиру під дахом заллє водою, або цеглина впаде та пошматує дах автівки.
Дякую за відповіді!