Тема № 270770: СТВОРЕННЯ ОСББ / Бухгалтер ОСББ


Додати повідомлення
Оксана П
Бухгалтер ОСББ
Додано: 25 травня 2016 р. 11:27
З нами з:
Повідомлень: 1

Прошу сказати. чи може Голова бути одночасно бухгалтером. при чому в обох випадках на громадських засадах без з.п. І чи може бухгалтерію МАЛОКВАРТИРНОГО будинку вести мешканець. який не має відповідної освіти? Чи з тим можуть виникнути труднощі? Дякую
 
Rosunka-10
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 25 травня 2016 р. 19:05
З нами з:
Повідомлень: 9

Теж цікавить дане питання! 
 
ww2lu81
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 26 травня 2016 р. 23:29
З нами з:
Повідомлень: 51
Gold Poster

Голова може виконувати обов'язки бухгалтера, при цьому ставити підписи і за керівника, і за бухгалтера, і, відповідно відповідати за правильність та достовірність обліку, але посада одна - голова правління.

Стосовно ведення обліку неспеціалістом... Тут відповідь не зовсім однозначна "так".  Як говориться, талановиті люди - талановиті у всьому. Так, такий нюанс з ведення обліку в ОСББ допускається законодавством. Проте, треба зважити, що ведення обліку тягне за собою ще й подання звітності. Як до податкової, так і до органів статистики, а іноді ще й до інших соціальних фондів.

Не знаю, я сама бухгалтер і вже з досить таки немаленьким досвідом роботи у своїй професії, але постійні зміни нашого законодавства іноді заводять в такий глухий кут, що, маючи за плечима і досвід, і набуті знання по спеціальності, важко знаходити оптимальні рішення. На мою думку, хоча б основи бухобліку людина, що має бажання вести такий облік у своєму будинку, повинна знати. Адже складання балансу і подання до органів статистики - це вже обов'язкова річ для ОСББ, податкові звіти -квартальні, річні, а також з ЄСВ (якщо у вас будуть наймані працівники) - потребують і знання законодавства, і знання правильності складання таких звітів. 

 
Та Же Самая Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 12 вересня 2017 р. 21:15
З нами з:
Повідомлень: 29
Silver Poster
Почитайте закон "Про бухгалтерський облік". Голова правління НЕ МОЖЕ бути одночасно і бухгалтером.
 
gulkoov Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 25 січня 2018 р. 19:59
З нами з:
Повідомлень: 123
Gold Poster


>> Та Же Самая
Почитайте закон "Про бухгалтерський облік". Голова правління НЕ МОЖЕ бути одночасно і бухгалтером.

Голова може вести бухгалтерський облык самостійно.

Ну давайте подивимось, ЗУ "Про бух облік"

Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві

4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку
підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає
форми його організації:

.....

самостійне ведення   бухгалтерського   обліку   та  складання 
звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця
форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися
на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в
бюджетних установах.
 
Та Же Самая Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 26 січня 2018 р. 7:51
З нами з:
Повідомлень: 29
Silver Poster
Закон і Ви відповили на питання. Звітність ОСББ ОПРИЛЮДНЮЄТЬСЯ на загальних зборах, і, вілповідно вимог закону голова правління ОСББ НЕ МОЖЕ бути одночасно і бухгалтером. А от що стосується освіти - закон не ставить відповідної вимоги. Вимогу можуть ставити лише загальні збори.
 
gulkoov Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 7 лютого 2018 р. 10:45
З нами з:
Повідомлень: 123
Gold Poster

каждый читает, что ему выгодно :)

"4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку
підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає
форми його організації:

самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання 

звітності безпосередньо власником або керівником підприємства.

ОСББ не оприлюднюють свою звітність.

Читайте ст.14 ЗУ "Про бух облік"

 
Та Же Самая Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 11 лютого 2018 р. 13:17
З нами з:
Повідомлень: 29
Silver Poster

ОСББ на вимогу співвласника зобов'язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти (ч. 2 ст. 14 Закону про ОСББ). Терм

іни оприлюднення звітності доцільно вказати в Статуті ОСББ.

 
ilona_73
Re: Бухгалтер ОСББ
Додано: 30 серпня 2018 р. 20:23
З нами з:
Повідомлень: 260
Gold Poster
http://www.osbb-inform.com.ua/ru/2017/02/02/9433/
 

Додати повідомлення