Тема № 259253: ПРАВОВІ ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ / Супруг - співвласник ?


Додати повідомлення
robust
Супруг - співвласник ?
Додано: 8 березня 2016 р. 21:14
З нами з:
Повідомлень: 38
Silver Poster

Собственник квартиры по документам -жена. Квартира приобреталась в браке.
По ст.368.1 ЦК супруги имеют право "спільної сумісної власності" на квартиру.
Могу ли я на собраниях выступать в роли "співвласника", быть избранным в правление и т.д. и с какими подтверждающими документами (св-во о праве собственности, св-во о браке)? Или на общих основаниях с доверенностью от жены?

 
Columbina
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 10:04
З нами з:
Повідомлень: 105
Gold Poster


>> robust

Собственник квартиры по документам -жена. Квартира приобреталась в браке.
По ст.368.1 ЦК супруги имеют право "спільної сумісної власності" на квартиру.
Могу ли я на собраниях выступать в роли "співвласника", быть избранным в правление и т.д. и с какими подтверждающими документами (св-во о праве собственности, св-во о браке)? Или на общих основаниях с доверенностью от жены?


Ваши подтверждающие документы - ТОЛЬКО свидетельство о праве собственности. Если таковое имеется . можете быть избранным. Если нет - можете представлять интересы на собрании по доверенности, без избрания.

Доп. Само по себе свидетельство о браке не доказывает наличие собственности. порядок его приобретения и т.д.

 
robust
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 16:46
З нами з:
Повідомлень: 38
Silver Poster
Спасибо :)
 
pashyrey
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 16:51
З нами з:
Повідомлень: 589
Gold Poster
Вы сами дали ссылку на закон о том что супруги равны в правах на своё имущество. А значит равны и в ОСББ. Всё что нужно это подтвердить что вы супруги. Тобишь - свидетельство о браке. ну и свидетельство о праве собственности на квартиру оформленные на одного из.
 
maximov
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 17:51
З нами з:
Повідомлень: 355
Gold Poster
100%
 
Columbina
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 19:06
З нами з:
Повідомлень: 105
Gold Poster

Свидетельство о браке не является доказательством доли в имуществе, кроме того ОСМД не имеет полномочий трактовать право - есть оно или нет у данного гражданина.

Например один из супругов может получить квартиру по договору дарения от родителей или по наследству - это не является совместной собственностью супругов!!!

Так что - НИЗЯ!

 
maximov
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 19:57
З нами з:
Повідомлень: 355
Gold Poster

Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та
чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від
того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення
домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо)
самостійного заробітку (доходу).

2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей
індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної
власності подружжя.

Стаття 61. Об'єкти права спільної сумісної власності

1. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може
бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
{ Частина перша статті 61 в редакції Закону N 524-V ( 524-16 ) від
22.12.2006 }

2. Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна
плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
{ Частина друга статті 61 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 524-V ( 524-16 ) від 22.12.2006 }

3. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї,
то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були
одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної
власності подружжя.

4. Речі для професійних занять (музичні інструменти,
оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для
одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності
подружжя.

Стаття 63. Здійснення подружжям права спільної сумісної власності

1. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння,
користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві
спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю
між ними.

Стаття 65. Право подружжя на розпоряджання майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

1. Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом
права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

2. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що
він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право
на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як
такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо
цей договір виходить за межі дрібного побутового.

3. Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують
нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також
договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має
бути подана письмово.

Згода на укладення договору, який потребує нотаріального
посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально
засвідчена.

4. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї,
створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за
договором, використане в інтересах сім'ї.

В принципі ці статті і є правовою підставою для зазначених дій,  до речі думки юристів з цього приводу не мають одностайності!

 
Columbina
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 20:04
З нами з:
Повідомлень: 105
Gold Poster

Вы предыдущий мой пост читали?

Каким боком ваши ссылки?

 
pashyrey
Re: Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 9 березня 2016 р. 21:19
З нами з:
Повідомлень: 589
Gold Poster

Свидетельство о браке является доказательством того что люди являтся супругами. А далее - читаем вышепроцитированые статьи закона.

Упомянуая норма закона о случае когда квартира біла подарена касается дележа имущества в случае развода, а не его распоряжения. Относительно того как супруги распоряжаются имуществом дейстует презумпция согласия одного из супругов на действия другого если они не оспорені в судебном порядке. Иніми словами - довереность не нужна, если єто прямо не оговорено в законе. Об єтом написано в ст 369 ЦКУ. цитирую: "У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників."


>> Columbina

Свидетельство о браке не является доказательством доли в имуществе, кроме того ОСМД не имеет полномочий трактовать право - есть оно или нет у данного гражданина.

Например один из супругов может получить квартиру по договору дарения от родителей или по наследству - это не является совместной собственностью супругов!!!

Так что - НИЗЯ!


 
Columbina
Re: Re: Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 10 березня 2016 р. 0:20
З нами з:
Повідомлень: 105
Gold Poster


>> pashyrey

Свидетельство о браке является доказательством того что люди являтся супругами. А далее - читаем вышепроцитированые статьи закона.

Упомянуая норма закона о случае когда квартира біла подарена касается дележа имущества в случае развода, а не его распоряжения. Относительно того как супруги распоряжаются имуществом дейстует презумпция согласия одного из супругов на действия другого если они не оспорені в судебном порядке. Иніми словами - довереность не нужна, если єто прямо не оговорено в законе. Об єтом написано в ст 369 ЦКУ. цитирую: "У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників."




Правильно. свидетельство о браке  является только доказательством брака и больше ничего. ОСМД не имеет полномочий и квалификации обсуждать нормы ГКУ.
 
robust
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 10 березня 2016 р. 1:41
З нами з:
Повідомлень: 38
Silver Poster
Согласен, св-во о браке право собственности не определяет. Брак может быть расторгнут к моменту приобретения жилья, например. Но ведь и св-во о праве собственности не на 100% подтверждает право собственности на сей момент, квартира может быть уже отчуждена другому :) Формально, наверное, нужна выписка из реестра имущественных прав на недвижимость. Но он ведется только с 2013 года :(
 
ahumenyuk
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 10 березня 2016 р. 2:41
З нами з:
Повідомлень: 4

>Если нет - можете представлять интересы на собрании по доверенности, без избрания.

я перепрошую, а яка норма закону прямо забороняє представнику співвласника обиратися у правління і на голову осбб теж? ятакої норми не бачив. Отже можна.

 
maximov
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 10 березня 2016 р. 19:39
З нами з:
Повідомлень: 355
Gold Poster

Яж кажу, що все дуже суперечливо, як дійде до суду. то там вже як буде вирішено....

Ч. 3 ст. 369 ЦК наділяє співвласників правом уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном. При цьому закон не розкриває форму такого "уповноваження". На наше переконання, співвласники не мають права видавати на ім'я одного з них довіреність на розпорядження спільним майном або укладати з ним договір доручення. Договір доручення та довіреність, видана на його підставі, є відображенням представницьких відносин. Згідно ч. 1 ст. 237 ЦК представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. За ч. 2 цієї статті не є представником особа, яка ...діє ...від власного імені. При укладенні правочинів одним із співвласників за згодою інших він діє не від імені інших співвласників, а від свого імені і лише він виступає стороною такого правочину. Згідно ж ч. 3 ст. 238 ЦК представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах (див. також коментар до ст. 237 ЦК).

 
Columbina
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 12 березня 2016 р. 19:16
З нами з:
Повідомлень: 105
Gold Poster
Совершенно согласна с предыдущим постом.
 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Супруг - співвласник ?
Додано: 13 березня 2016 р. 16:07
З нами з:
Повідомлень: 1637
Gold Poster
У нашій державі є лише один документ що підтверджує право власності - це свідоцтво про право власності. Що стосовно дружини, коли відповідно до державної реєстрації буде мати право часту, тоді і буде голосувати.
Право кодексу буде застосовано при розлученні або поділу такого майна

Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 

Додати повідомлення