Тема № 256873: СТВОРЕННЯ ОСББ / ОСББ порушує права співвласника


Додати повідомлення
tata
ОСББ порушує права співвласника
Додано: 5 жовтня 2015 р. 1:15
З нами з:
Повідомлень: 1

Добрий день!

Допоможіть розібратися в ситуації. В 2014 році в моєму будинку було створене ОСББ, я не писала заяви про вступ, а тому  на той час не була членом ОСББ. В липня 2015 року  вступив новий закон в якому уже немає такого поняття як член ОСББ, а  є поняття співвласник.  Недавно в серпні 2015 ОСББ проводило  збори співвласників,  так як я є власник квартири я вирішила теж прийняти участь, але  мене з тих зборів проганяли і не хотіли обговорювати при мені  нічого,  мотивували це тим, що я не  член ОСББ. Але ж я теж співвласник і наскільки зрозуміла з нового закону випливає, що я маю такіж права як і всі інші власники нашого будинку. А після  цих зборів  мені прийшло повідомлення від ОСББ, що я маю укласти договір оренди з ОСББ  на кабельні лінії електропостачання до житлового будинку та кабельні лінії електропостачання в середині будинку.  Цих вимог ОСББ я взагалі зрозуміти не можу, як можна орендувати кабелі і де це таке прописано.  Мене цікавить : чи можу я як власник квартири в цьому будинку брати участь в управлінні будинком, зокрема участь в зборах ОСББ? Чи мав право голова ОСББ проганяти мені зі зборів не дозволивши вирішувати питання по будинку?  Чи має право ОСББ здавати в оренду кабелі електропостачання? 

 
Maximov
Re: ОСББ порушує права співвласника
Додано: 5 жовтня 2015 р. 7:35
З нами з:
Повідомлень: 355
Gold Poster

У Вас не голова ОСББ а якийсь середньовічний феодал...

Все що Вас так турбує, можете :

Стаття 14. Права співвласника
{ Назва статті 14 в редакції Закону N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від
14.05.2015 }
Співвласник має право: { Абзац перший частини першої статті
14 в редакції Закону N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
брати участь в управлінні об'єднанням у порядку, визначеному
цим Законом і статутом об'єднання;
обирати та бути обраним до складу статутних органів
об'єднання;
знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них
виписки;
одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність
об'єднання;
вимагати від статутних органів захисту своїх прав та
дотримання співвласниками правил добросусідства;

{ Абзац сьомий частини першої статті 14 виключено на підставі
Закону N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }

одержувати в установленому статутом порядку інформацію про
діяльність асоціації.
Об’єднання на вимогу співвласника зобов'язане надати йому
для ознайомлення всі свої фінансові звіти. { Частина друга статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
Порядок здійснення прав співвласників визначається законом.
{ Частина третя статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
Здійснення співвласником своїх прав не може порушувати права
інших власників. { Частина четверта статті 14 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
Спори щодо здійснення прав співвласників вирішуються за
згодою сторін або в судовому порядку. { Частина п'ята статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }

Також відповідно до закону 417-19

Стаття 6. Права співвласників багатоквартирного будинку

1. Співвласники мають право:

1) вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;

2) брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника;

3) одержувати інформацію про технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, умови його утримання та експлуатації, витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку та надходження, отримані від його використання;

4) безоплатно одержувати інформацію про суб’єктів права власності на всі квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку і площу таких квартир та приміщень у порядку і межах, визначених законом;

5) ознайомлюватися з рішеннями (протоколами) зборів співвласників, листками опитування, робити з них копії;

6) на відшкодування винною особою збитків, завданих спільному майну багатоквартирного будинку, у розмірі, що відповідає частці кожного співвласника;

7) інші права, визначені законом.

2. Реалізація співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників.

3. У разі відчуження квартири чи нежитлового приміщення новий власник набуває усіх прав попереднього власника як співвласника.

 
olena19877
Re: ОСББ порушує права співвласника
Додано: 12 грудня 2015 р. 18:07
З нами з:
Повідомлень: 1

допоможіть  ,будь ласка, в такій ситуації. проживаємо у новобудові. недобросовісний забудовник умисно затягує оформлення права власності та передачі нам відповідних документів. натомість, як стало відомо із ЄДРЮОФОП, ще до моменту оформлення права власності жителям новобудови якимось чином забудовником було створено ОСББ, про що жодним чином нікому із жителів не повідомлялось. І тепер забудовник віддаючи оформлені належні жителям документи про їхнє право власності, вимагає підписати заяву про вступ до свого "кишенькового" ОСББ (в договорі прописують уже навіть плату за оренду паркомісця на нашому ж дворі !!!) та акт прийому документів, в якому вказано про відсутність з боку жителів будь-яких претензій до створення ОСББ. Тобто, ми стали фактично заручниками даної ситуації. Без документів ніяких прав ми не маємо. А отримати документи на право власності можемо лише від забудовника.

Чи можливо якось підписати цю заяву про вступ до ОСББ із відтермінуванням (наприклад, дійсна з моменту моєї участі в установчих/загальних зборах чи щось подібне)? 

І ще одне питання: якщо я не писатиму заяву про вступ до ОСББ, чи муситиму я виконувати обов"язки (сплачувати платежі), що обов"язкові для членів ОСББ?

Дякую 

 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: ОСББ порушує права співвласника
Додано: 13 грудня 2015 р. 21:47
З нами з:
Повідомлень: 1641
Gold Poster

Олена я Вірно розумію це місто Київ? 

Питання до Вас відповідно до запису ЄДРЮОФОП, коли було зареєстровано ОСББ?


Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
Ашана Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: ОСББ порушує права співвласника
Додано: 25 вересня 2017 р. 22:14
З нами з:
25 вересня 2017 р. Повідомлень: 3

Добрый вечер! Вот такая ситуация у нас. Новое правление придумало новый Статут, в котором указано, что финансовые документы собственникам не выдаются, не копируются и не обсуждаются. Это нарушение закона? И что нам делать в таком случае?.
 
osbb.dim20
Re: Re: ОСББ порушує права співвласника
Додано: 26 вересня 2017 р. 18:00
З нами з:
Повідомлень: 303
Gold Poster

Да, нарушение ст. 14 Закона про ОСББ:

Об’єднання на вимогу співвласника зобов'язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.


>> Ашана
Добрый вечер! Вот такая ситуация у нас. Новое правление придумало новый Статут, в котором указано, что финансовые документы собственникам не выдаются, не копируются и не обсуждаются. Это нарушение закона? И что нам делать в таком случае?.
 

Додати повідомлення