Якщо дивитися грубо на це питання, то він правий, але тут є одне но....
У будь якій країні світу стоїть таке питання як соціальна відповідальність яка має багато розгалужених підкатегорій які в сумі формують просту формулу кому і скільки за що платити (податки, внески, тощо.)
Будь які речі чим вони простіше, тим легше вони регулюються, тому як правило основна форма певних відрахувань в будь якій економіці зведена до максимальної простоти.
Податок - в залежності від оборотів та розмірів підприємства, він може бути як фіксований так і мати певний відсоток.
Теж стосується і податку який відраховується з нашої заробітної плати, чим більша ЗП тим більше відрахування в казну держави на задоволення інших загальних потреб суспільства в цілому.
Для простої наглядності візьмемо такий приклад :
Дано
Будинок має 1 під'їзд в якому всього три квартири
1-й поверех, дві квартири по 50кв.м
2-й поверх одна квартира 100кв.м
В них одна загальна сходинкова клітка.
Витрати
Світло - освітлення місць загального користування (1 точка біля входу в під'їзд, 2 точка на першому поверсі, 3 точка на 2 поверсі) виходить що? що люди на першому поверсі за 2 точку мають плати порівну на трьох ( чому на трьох. сходинкова клітка спільна, і коли людина яка проходить через перший поверх на другий, теж користується освітленням першого) , людина яка на 2 поверсі за 3 точку сама всі 100%, а вже за 1 точку теж ділити на 3х.
Тобто фактично таким чином ускладнюється формула розрахунку, що призводить до певних технічно облікових заходів.
Формула складна :
1. 1 точка - 100Квт спаленого за місяць*на ціну за 1Квт 0,84грн./3 співласників=80грн. 40коп./3=26грн.80коп сплати на одного.
2. 2 точка - 100Квт спаленого за місяць*на ціну за 1Квт 0,84грн./3 співласників=80грн. 40коп./2=26грн.80коп. сплати на одного.
3. 3 точка - 100Квт спаленого за місяць*на ціну за 1Квт 0,84грн.*1 співласника=80грн. 40коп. сплати на одного.
Що виходить , люди у яких квартира 50кв.м сплатить всього 53грн.60коп.
Людина у якої квартира 100кв.м сплатить усього 134грн., тобто на 80,40грн. більше ніж ті в кого менша площа.,, кому тоді вигідно?
І таких нюансів багато, коли хтось виграє, а колись хтось програє, тому не потрібно ускладнювати формулу, а йти до простішого.