Тема № 246292: ПРАВОВІ ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ / Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок


Додати повідомлення
kyrpidon
Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 7 серпня 2015 р. 10:27
З нами з:
Повідомлень: 2

Доброго дня, таке питання.

Наш будинок знаходиться на балансі державного підприємства, всі квартири в будинку приватизовані, підприємство відмовляється в передачі аргументуючи це тим, що за нашим будинком є борги за "квартплату", але по факту ніяких робіт в будинку не проводилось, якщо якісь проблеми виникали то мешканці збирали кошти самостійно і вирішували питання самі. Що робити в даній ситуації ? 

 
osbb-online Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 7 серпня 2015 р. 20:46
З нами з:
Повідомлень: 564
Gold Poster

При передачі будинку з балансу на баланс борги власників приміщень не передаються ОСББ. Попередній балансоутримувач повинен власними зусиллями (через позовні заяви) вимагати погашення заборгованості. 

За новим законом про ОСББ чітко встановлено трьохмісячний термін (з дня реєстрації ОСББ) передачі технічної документації на будинок (приймати "на баланс" вже немає необхідності). Якщо документація втрачена, то попередня обслуговуюча організація відновлює власним коштом в терміни не більше 6 місяців.

 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 7 серпня 2015 р. 21:56
З нами з:
Повідомлень: 1630
Gold Poster
Та ОСББ має право приступати до управління будинком с дати реєстрації, не зважаючи на відсутність документів.

Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
kyrpidon
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 10 серпня 2015 р. 13:52
З нами з:
Повідомлень: 2

Буду дуже вдячний, якщо скажете статтю та назву самого закону.
 
Maximov
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 10 серпня 2015 р. 16:04
З нами з:
Повідомлень: 351
Gold Poster

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку

Джерело http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2866-14

Стаття 6. Створення об'єднання. Скликання і проведення
установчих зборів об'єднання


Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або
особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до
створення об’єднання, у тримісячний строк з дня державної
реєстрації об’єднання забезпечує передачу йому примірника
технічної та іншої передбаченої законодавством документації на
будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний
будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів
інженерних мереж. { Статтю 6 доповнено частиною вісімнадцятою згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок
колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка
здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення
об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання
відновлює її за власний рахунок. { Статтю 6 доповнено частиною дев'ятнадцятою згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }

                    З А К О Н   У К Р А Ї Н И 
Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст Про об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку
                    З А К О Н   У К Р А Ї Н И 
Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст Про об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку

Галина
 
Oleksii
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 19 серпня 2015 р. 13:54
З нами з:
Повідомлень: 8

тобто! на теперішній час, передача на баланс відбувається автоматично?

та можна не звертатись до суду бо приводу як це було у старій редакції закону, вже не має

?

 
Maximov
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 20 серпня 2015 р. 22:17
З нами з:
Повідомлень: 351
Gold Poster
Виходить що так., але я не є остання інстанція, тому варто ще почути коментарі від більш досвідчених форумчан.

Галина
 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 30 серпня 2015 р. 21:51
З нами з:
Повідомлень: 1630
Gold Poster
Закон 417-8 чітко говорить, що є лише дві форми управління Управитель та ОСББ, і співвласники самі вирішують це питання.

Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
Комфорт 39
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 15 грудня 2015 р. 18:50
З нами з:
Повідомлень: 9

Щось не зрозумів що робити коли управитель обо балансо утримувач (і не можу отримати інформацію хто є хто) не хоче передати на баланс ОСББ будинок ( вже пройшло пів року)

Дякую

 
Maximov
Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 15 грудня 2015 р. 20:32
З нами з:
Повідомлень: 351
Gold Poster
Вам головне щоб на будинок було передано документацію.

Галина
 
romulj Автор повідомлення відслідковує зміни в цій темі
Re: Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 30 грудня 2015 р. 23:55
З нами з:
Повідомлень: 1630
Gold Poster

Як що Вам так важливо хто балансоутримувач, зверніться до ОМС.

А так приймайте рішення на загальних зборах про управління будинком через статутні органи правління, повідомте ЖЕК і починайте управляти будинком, а ще краще щоб на підставі рішення загальних зборів кожен співвласник направив листа до ЖЕКу про дострокове розірвання договору.  


>> Комфорт 39

Щось не зрозумів що робити коли управитель обо балансо утримувач (і не можу отримати інформацію хто є хто) не хоче передати на баланс ОСББ будинок ( вже пройшло пів року)

Дякую



Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
 
nfyz1957
Re: Re: Підприємство не передає на баланс ОСББ будинок
Додано: 23 липня 2016 р. 21:33
З нами з:
Повідомлень: 1


>> Maximov

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку

Джерело http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2866-14

Стаття 6. Створення об'єднання. Скликання і проведення
установчих зборів об'єднання


Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або
особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до
створення об’єднання, у тримісячний строк з дня державної
реєстрації об’єднання забезпечує передачу йому примірника
технічної та іншої передбаченої законодавством документації на
будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний
будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів
інженерних мереж. { Статтю 6 доповнено частиною вісімнадцятою згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок
колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка
здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення
об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання
відновлює її за власний рахунок. { Статтю 6 доповнено частиною дев'ятнадцятою згідно із Законом
N 417-VIII ( Вам необхідно зареєструватися для того, щоб переглядати прихований текст ) від 14.05.2015 }


 

Додати повідомлення