Як проводити
загальні збори ОСББ в зв’язку з ЗУ «Про особливості здійснення права
власності у багатоквартирному будинку»?
Тепер ми запрошуємо не членів ОСББ,
а співвласників будинку.
Визначаємо на цих же зборах принцип визначення
кількості голосів: пропорційно площі чи по-старому1 власник – 1 голос. (До речі в нашому
статуті (від 2005р.) не визначено, як визначаються кількість голосів у кожного
члена).
Все вірно?
Протокол можна оформити ще по-старому? Чи необхідно
уже по-новому, де необхідно кожному ставити підпис «за» чи «проти»?
Якщо у Вас типовий статут то прописано голосування голосами. ОСББ само обирає форму голосування власниками, квартирами, площинами та прописує це у статуті
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
Не згоден з Вами. Ось діяча на сьогодні норма типового статуту, в мене сумніви що у запитанта прописано інакше.
5.3. Загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше 50 (п'ятидесяти) відсотків членів
об'єднання. Рішення загальних зборів приймаються 2/3 голосів від загальної кількості голосів членів об'єднання,
які присутні на загальних зборах.
якщо викласти по новому то це буде так
5.3. Загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше 50 (п'ятидесяти) відсотків співвласників. Рішення загальних зборів приймаються 2/3 голосів від загальної кількості голосів співвласників, які присутні на загальних зборах.
>> pashyrey
про поняття "член ОСББ" вже можна забути. Є тільки "співвласники".
якщо в статуті нічого про підрахунок голосів тоді мусите спиратись на нову редакцію закону про ОСББ і рахувати по квадратним метрам.
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
У нас саме так і прописано в статуті. Це що стосується кворуму.
А от щодо кількості голосів і те, як вони підраховуються, немає жодного згадування.
Тому наразі питання принципове - чи варто нам на зборах в липні спочатку визначити як підраховуються голоси (так як скоріш за все більшість підтримує нинішній варіант 1 власник - 1 голос, а не пропорційно площі)?
Доброго дня підскажіть, у лютому за рішенням загальних зборів голову правління було знято та вибрано нового, у статуті прописано що саме загальними зборами обирається голова правління а не членами правління. На сьогодні ми випадково дізналися що знятий голова подав на нас до суду щоб поновитися на посаді голови правління, також хочу зазначити що він не є співвласником нашого будинку, а також по будинку розкладає у поштові скриньки листівки з інформацією про те що з того моменту як його звільнили нічого не робиться по будинку на бухгалтера рірну несінитницю пише...
Офіційно ми повідомлення про те що він подав позов до суду не отримували. Що нам робити.
Якщо рішенням загальних зборів, так у нас зазначено у статуті, обрано на посаду голови правління людину яка не є співвласником ОСББ тоді з ним потрібно заключити трудову угоду, я правильно зрозуміла... дякую за попередню відповідь.
>> Світлана Якщо рішенням загальних зборів, так у нас зазначено у статуті, обрано на посаду голови правління людину яка не є співвласником ОСББ тоді з ним потрібно заключити трудову угоду, я правильно зрозуміла... дякую за попередню відповідь.
а як на загальних зборах ЧЛЕНІВ ОСББ опинився НЕ ЧЛЕН? Сторонню особу ви можете обрати тільки керуючим, але не головою правління.
Доброго дня, сторонню людину на збори запросили самі співвласники і запропонували його кандидатуру на посаду голови правління, але я їм пояснювала що він може бути тільки прийнятий по договору як керуючий....тому що попередній голова правління не був співвлансиком але сам збирав збори і організовував ОСББ а потім по наказу призначив себе головою правління і працював так 5 років, а тепер ще на нас до суду подав щоб поновитися на посаді....мене цікавить ми обрали членів правління і по трудовому договору прийняли на роботу керуючого, а голови правління у нас не має, так правильно...
>> Світлана Доброго дня, сторонню людину на збори запросили самі співвласники і запропонували його кандидатуру на посаду голови правління, але я їм пояснювала що він може бути тільки прийнятий по договору як керуючий....тому що попередній голова правління не був співвлансиком але сам збирав збори і організовував ОСББ а потім по наказу призначив себе головою правління і працював так 5 років, а тепер ще на нас до суду подав щоб поновитися на посаді....мене цікавить ми обрали членів правління і по трудовому договору прийняли на роботу керуючого, а голови правління у нас не має, так правильно...
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
Еще раз, пожалуйста, разъясните! На собрание приглашаем всех собственников и все имеют право голоса по старому уставу?
Или голосуют только члены ОСМД (как в указано в уставе)?
Или сначала приглашаем только членов ОСМД, принимаем изменения в уставе, и с этого момента начинают действовать новые правила проведения собраний и голосования? Вся надежда на ваши светлые головы! Помогите, пожалуйста, разобраться.
>> romulj
1. Всіх
2. Відповідно до статуту.
>> koshil
Шановні спеціалісти, з цієї теми так мені і не прояснилося яким чином проводити загальні збори?
в нашому будинку є ОСББ. На наступному тижні мають бути збори. Підкажіть, будь ласка,
1. Запрошувати всіх співвласників квартир?
2. Голосувати відповідно до площі? чи голосами так як це прописано в статуті?
Членов ОСББ к сожалению уже нет. Оповещаем всех собственников квартир и нежилих помещений, проводим собрание с теми кто пришел на собрание, после в течении 15 дней проводим письменный опрос среди тех кто не голосовал.
Старый устав действует только в той части которая соответствует закону. Все сообственники дома имеет право голоса, подсчет берется от общей численности.
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
За це повідомлення автору romulj подякували:1 osbbvi5
Спасибо огромное за консультацию! А можно еще один глупый вопрос? Я так понимаю, что изменения в уставе можно провести на собрании, как один из вопросов, указав в приложении новую трактовку. Нужно ли регистрировать эти изменения у гос. регистратора? Тут же меняется не весь устав, а только некоторая её часть?
Не можно, а только общим собранием. Да нужно внести изменения, и на титуле устава сделать запись про изменение, уточните у госрегистратора а точнее уже в ЦНАПе (Центр надання адмін послуг)
Роман Гученко
Голова правління АОСББ "Сумщина",
Віце-президент ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ",
Член національно ради з питань ОСББ при КМУ
За це повідомлення автору romulj подякували:1 osbbvi5